Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

PROMOCJA OHP WŚRÓD MŁODZIEŻY

Młodzieżowe Centrum Kariery w Skoczowie wraz z Młodzieżowym Biurem Pracy z Bielska-Białej i Hufcem Pracy ze Skoczowa zorganizowali punkt konsultacyjny promujący działalność OHP wśród lokalnej młodzieży. Przedsięwzięcie odbyło się dnia 9 marca br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie.

W ramach wydarzenia prezentowane były aktualne oferty pracy dorywczej, propozycje szkoleń skierowanych do osób młodych oraz usługi świadczone na rzecz absolwentów. Młodzież mogła także skorzystać z pomocy w napisaniu dokumentów aplikacyjnych. W trakcie dyżuru pracownicy OHP udzielali informacji dotyczących możliwości korzystania z usług doradcy zawodowego.

Inicjatywa obejmowała również promocję kampanii informacyjnej „Jobs for young people – Praca dla młodych” Europejskiego Urzędu ds. Pracy. Asystent EURES z Bielska-Białej, pełniący dyżur w tym dniu przedstawił zasady bezpieczeństwa wyjazdów do prac na terenie Unii Europejskiej oraz zapoznał uczniów szkoły z aktualnymi ofertami pracy zagranicznej. Zainteresowani mogli spróbować swoich sił w quizie sprawdzającym wiedzę o Unii Europejskiej oraz w konkursie o zawodach.

Informacja na temat oferowanego przez OHP wsparcia może być kluczowa w kwestii skutecznego planowania przez młodzież kariery zawodowej oraz podejmowania bezpiecznej pracy. 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.