Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Przyrodnicza wyprawa do „Leśnika”

W pochmurny poranek 09 października 2019 roku 40-osobowa grupa młodych Tropicieli Przyrody z S.P. nr 5 w Cieszynie wyruszyła na kolejną wycieczkę przyrodniczą do Ustronia. Tym razem celem zwiedzania był Ośrodek Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa w Ustroniu „Leśnik” oraz ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Skalica-1”.

Dzieci pod opieką Aleksandry Juroszek i jeszcze czterech opiekunek, pod przewodnictwem Jana Machały z PTTK „Beskid Sląski w Cieszynie dotarły do obiektów autokarem. Na miejscu jedna z podgrup w towarzystwie Joanny Kłósko z Nadleśnictwa Ustroń, zwiedzała wystawy na terenie Ośrodka Edukacyjnego. Druga z grup w towarzystwie przewodnika ruszyła na ścieżkę przyrodniczą. Oba obiekty wzbudziły w młodych tropicielach spore zainteresowanie tematem flory i fauny. Po dwugodzinnym spacerze, na terenie „Leśnika” przy ognisku grilowaliśmy kiełbaski. W tradycyjnym konkursie przeprowadzonym przez Panią z Nadleśnictwa i przewodnika, zwyciężyła Agata Czakon przed Milanem Cytarzyńskim. Konkursowicze otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo a wszyscy pozostali pamiątkowe foldery Euregionu Olza. Na koniec pojechaliśmy do centrum Ustronia gdzie podziwialiśmy okazały i prastary pomnik przyrody – Dąb Sobieskiego.

Przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody, Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej PTTK Beskid Sląski w Cieszynie

Jan Machala

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.