Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Puchar Śląska Karate Kyokushin

Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin podczas VI Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży, który odbył się w sobotę 29.05.2021 roku w Katowicach. W zawodach wzięło udział około 280 karateka z 23 klubów. Podopieczni Bogdana Kubicy zdobyli w kumite 7 medali, w tym 4 złote.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje zdobycie złotego medalu przez debiutantkę Maję Urbanek w kategorii juniorek młodszych do 50 kg. Walkę półfinałową i finałową Maja wygrała w imponującym stylu.
Drugi złoty medal zdobył Paweł Wojacki w kategorii juniorów młodszych do 60 kg. Walkę półfinałową wygrał przez ippon po 30 sekundach, a finał przez wskazanie sędziów.
Trzeci złoty medal wywalczył Adaś Szydłowski z sekcji ustrońskiej, w kategorii kadetów młodszych +30 kg. W ćwierćfinale Adaś bardzo mocno trafił swojego rywala okrężnym kopnięciem i było po walce. Również półfinał i finał okazał się zwycięski dla naszego zawodnika.
I wreszcie czwarty złoty medal wywalczył Norbert Wałach w kategorii młodzików do 60 kg. W walce półfinałowej i finałowej uzyskał przewagę przez mocne uderzenia rękami i low kicki.
Srebrny medal dla barw CKKK zdobyła Aniela Robosz w kategorii młodziczek do 50 kg. Aniela przeszła zwycięsko ćwierćfinał i półfinał, niestety w finałowej walce lepsza okazała się rywalka.
Brązowe medale zdobyli po wygraniu jednej walki Aaron Ostrowski w kategorii kadetów młodszych +30 kg i Karolina Wachholz w kategorii kadetek młodszych +30 kg.
Do strefy medalowej, pomimo wyrównanych walk, nie udało się przebić: Lenie Santarius, Urszuli Wałach, Adasiowi i Jasiowi Sieradzkim.
Zwycięstwa zawodników dały klubowi w punktacji drużynowej bardzo dobre 5 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że na 11 startujących było aż 5 debiutantów.
Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, sędzią z ramienia klubu był Dariusz Kubica, a sekundantami Piotr Wojacki i Marcin Robosz.
Wszystkim gratulujemy waleczności, a medalistom zwycięstwa.
Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas zawodów.
Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.