Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Reżyser zbiera pieniądze

"Po drugiej stronie lustra": reżyser zbiera pieniądze na ukończenie filmu o człowieku "stela"

Tak o projekcie pisze Michał Braum, reżyser:   "Moim celem, jako reżysera, jest realizacja filmu dokumentalnego o Mateuszu Malinie. Gdy pewnego dnia o tym pomyśle opowiedział mi Artur Rojek, z którym współpracuję przy promocji OFF Festivalu, od razu wiedziałem, że to temat idealny dla mnie. Zawsze fascynowały mnie opowieści o ludziach żyjących we własnym świecie, z dala od tego co pospolite, modne, normalne. Intrygowała mnie ich mentalność, emocjonalna strona życia.

Filmem tym pragnę sportretować nie tylko wyjątkowego człowieka, który zajmuje się wciąż mało popularną dziedziną sportu. Mateusz uprawia bowiem freediving jedynie dla własnej satysfakcji, często dokładając do interesu. Zamierzam również pokazać czym może być pasja i jak bardzo może zmienić życie ludzkie. Nie potrzeba bowiem wielkich nakładów finansowych, opieki trenera, wsparcia władz, by realizować swoje najbardziej nierealne cele

Część zdjęć udało się zrealizować dzięki wsparciu moich przyjaciół, własnym inwestycjom. Towarzyszyliśmy Mateuszowi z kamerą m.in. w Krakowie, Ustroniu, Czechach oraz Serbii. Jest jednak jeszcze sporo pracy przed nami. Ostatnie dni zdjęciowe i postprodukcja. To wymaga środków, których już nie posiadam. Wierzę głęboko, że dzięki serwisowy Polak Potrafi uda się zebrać brakujące środki i dokończyć ten film, co będzie absolutnym spełnieniem moich marzeń!

Ten film może się udać tylko przy waszym udziale! Tak więc bardzo proszę, wesprzyjcie projekt Po drugiej stronie lustra. Każda kwota się liczy. W zamian oferuję nagrody. Sami sprawdźcie w kolumnie po prawej stronie. Freediving oraz sam Mateusz Malina zasługują, aby powstał film oddający magię tego sportu. Ile osób zdaje sobie sprawę z tego, że mamy w kraju wicemistrza świata w nurkowaniu na bezdechu? Ile osób wie, że tylko 3 osoby przed naszym Polakiem w całej historii zeszły głębiej bez ekwipunku? Pomóżcie nam, bardzo proszę, pokazać ludziom niezwykły świat Mateusza! 

Mam głęboką nadzieję, że gotowy film zainteresuje odpowiednie instytucje i uda nam się wspólnie dotrzeć do jak najszerszego grona widzów.

Z góry wielkie dzięki :)"

http://polakpotrafi.pl/projekt/po-drugiej-stronie-lustra

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.