Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Rok Stanisława Lema w SPTE

2021 rok ogłoszono rokiem Stanisława Lema. Dlaczego? Kim był Stanisław Lem i dlaczego warto znać jego twórczość? Wiedzą to już uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego, którzy wzięli udział w spotkaniu związanym z tym pisarzem. Podczas prezentacji dowiedzieli się także, że Stanisław Lem był wielkim wizjonerem – w swoich książkach przewidział wiele wynalazków i rozwiązań technicznych, które dla nas są codziennością. Na kartach jego powieści odnaleźć możemy pierwsze opisy czytników e-book, Internetu, wyszukiwarek internetowych a nawet drukarki 3D, choć w czasach, kiedy książki Lema powstawały, miejsce takich urządzeń znajdowało się wyłącznie w krainie wyobraźni.

Obejrzeliśmy także adaptacje opowiadań Lema, a także satelitę, planetoidę i motor elektryczny nazwane jego nazwiskiem.  Uczniowie mogli też wziąć udział w konkursie i wreszcie okazało się, dlaczego w różnych miejscach szkoły zawisły cytaty z książek Stanisława Lema.

A.Cz,

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.