Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Rolnictwo zdalnie

Czasy izolacji nie przeszkadzają naszym uczniom Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu z profilu technik rolnik w rozwijaniu swoich pasji. Kalendarz wiosennych prac jest nieubłagalny i wszystkie prace muszą  być wykonane zgodnie z planowanym reżimem agrotechnicznym. Zażółciły się rzepakowe dywany i po ostatnich deszczach intensywnie zazieleniły zboża. Te urokliwe pejzaże niewątpliwie zawdzięczamy ciężkiej pracy rolników. Nasi uczniowie skrupulatnie dokumentują zabiegi wykonywane w swoich gospodarstwach i dzielą się nimi na portalach społecznościowych. Niektórzy z nich posiadają cieszące się zainteresowaniem kanały na You Tube. Budujące jest to, że z tej ciężkiej pracy czerpią satysfakcję i zadowolenie. Nie jest ona dla nich wyłącznie źródłem dochodów, ale także inspiracją do tworzenia niezwykłych fotografii i filmików. Niekoniecznie muszą posiadać własne gospodarstwa. Niektórzy, tak jak Mateusz z klasy drugiej mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, fotografuje prace zaprzyjaźnionych rolników i tworzy filmiki, załączając je na własnym kanale You Tube. Również Mateusz, uczeń technikum rolniczego, który za rok skończy szkołę, na pewno będzie kontynuował swoją pasję, nie tylko rolniczą, ale fotograficzną. Załączamy do niniejszego artykułu fotografie i link do najnowszego filmiku autorstwa Mateusza - mechanika. Warto jednak zaznaczyć, iż takich uczniów w naszej szkole jest bardzo wielu. Dlatego staramy się wspierać ich pasję i prowadzimy szkolny profil rolniczy AgroM,  gdzie zamieszczamy systematycznie ich prace.

link do najnowszego filmiku Mateusza Zonia https://www.youtube.com/watch?v=FUEWC018oLU&t=151s&fbclid=IwAR13w3rntkEyT1eq1SwVmPjuTPlU6UPg-QdGl7ZhmQCGHfR-1Rijm16Qqbk

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.