Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Śniadanie dla kobiet

Pokój w środku burzy?... VI edycja Śniadania dla Kobiet. Hotel Gołębiewski. Wisła

Już po raz szósty, 16 lipca 2011 roku, odbyła się niezwykła impreza – przeznaczona tylko i wyłącznie dla kobiet - matek, żon, córek…często zapracowanych, smutnych, nieszczęśliwych bądź spełnionych, pełnych radości kobiet. Jak znaleźć wspólny mianownik, płaszczyznę porozumienia, temat inspirujący każdą? Lecz przecież - pomimo różnic - duchowe potrzeby czy pragnienia każdej kobiety są tak naprawdę bardzo podobne. Oczekuje ona przede wszystkim miłości, szczęścia i poczucia bezpieczeństwa.


Co roku, uczestniczy w Śniadaniu ponad 800 kobiet w różnym wieku, z różnych środowisk czy kościołów. Podczas uroczystego śniadania mają okazję podzielić się swoimi przemyśleniami czy problemami, czerpiąc przyjemność z przebywania ze sobą i rozmawiania. Można wtedy wysłuchać przyjaciółki, opowiedzieć o swoich kłopotach bądź spotkać dawno niewidzianą osobę albo poznać kogoś zupełnie nowego.


Na tę niezwykłą atmosferę, profesjonalne przygotowanie programu, oprawę artystyczną i techniczną miały wpływ działania wielu wolontariuszek. Całe przedsięwzięcie koordynowały przedstawicielki organizatorów (Parafia EA w Wiśle Malince i Stowarzyszenie DEOrecordings) – Lidia Czyż i Bogusława Król, które po posiłku przywitały oficjalnie wszystkie uczestniczki oraz zapowiedziały recital Adama Kosewskiego. Aranżera, kompozytora, pianisty, wokalisty, pedagoga, chórmistrza zespołu Haliny Młynkowej w programie „Bitwa na głosy”.

 

Świetnie uzupełniał on poruszające świadectwo Idy Hyrdlickowej – Krupińskiej. Ta 34 – letnia kobieta przeżyła w swoim życiu tak wiele traumatycznych zdarzeń, że aż trudno uwierzyć, by jedna osoba mogła udźwignąć taki życiowy balast.  Z kompletnego dna Ida zaczęła się powoli podnosić, gdy poznała swojego obecnego męża, Pawła, który pomimo jej bolesnej przeszłości pokochał ją i podjął decyzję o wspólnym życiu. A kiedy udało im się poprzez Internet dotrzeć do informacji na temat ojca Idy, zdecydowali się z nim skontaktować i do niego pojechać. Jego historia jest również niezwykła, gdyż Andrzej Krupiński wyjechał zza ocean jako muzyk zespołu Homo Homini, a w czasie pobytu w USA nawrócił się i został pastorem. Spotkanie po latach było ogromnie bolesne i przejmujące. Ida nie tylko w sugestywny sposób opowiedziała historię swojego życia, ale także na zakończenie swojego wystąpienia pięknie zaśpiewała przy akompaniamencie Adama Kosewskiego pieśń „W cieniu Twoich rąk”.

 

Potrzebę podjęcia indywidualnej decyzji, która zmienia ludzkie życie i pomaga przejść przez największe zawieruchy podkreślała również Małgorzata Olszewska (tłumacz, wydawca książek; nauczyciel Słowa Bożego i wykładowca na kursach biblijnych). Temat jej wykładu dotyczył właśnie zachowania pokoju, równowagi psychicznej w trudnych sytuacjach. Kiedy 5 lat temu zmarł na raka jej mąż i została sama z 6 dzieci, wzrastanie w wierze przez 30 lat pomogło przetrwać jej najtrudniejsze momenty: „To pozwoliło przeżyć chorobę męża, zmęczenie, jego odejście ze świata – to największa trauma, jaką przeszłam” – dodała. Jednym z wyjątkowych darów wiary jest właśnie pokój.

Pozostaje mieć nadzieję, że data – 16 lipca 2011 roku, okaże się przełomowym momentem w życiu wielu kobiet.

Marzena Brózda

źródło:
dodał: autor

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2011-07-20 20:21:20
gość: Do dziś mam w pamięci mój pobyt na takim "Śniadaniu dla kobiet". ...........pomogło mi to zrozumieć, że moje problemy nie są aż takie dramatyczne... a słowa, które usłyszałam dały mi pewność, że nie jestem sama...
2011-07-20 22:21:00
gość: ja teztam bylam,cudowne swiadectwa słyszałam,,,,,,,,,,
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.