Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

SOBOTA Z JĘZYKIEM POLSKIM, MATEMATYKĄ I PIZZĄ W SPTE

 Uczniowie klas ósmych powoli oswajają się z myślą, że to już ostatnie dni w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego, a i my - nauczyciele, próbujemy do tej myśli przywyknąć.

 Przed naszymi dzielnymi ósmoklasistami już wkrótce jeszcze jedno wyzwanie – napisanie egzaminu podsumowującego pracę w szkole podstawowej. Staramy się robić wszystko, by ta sytuacja była dla nich jak najmniej stresująca, dlatego za nimi trzy próbne egzaminy, podczas których mieli szansę oswoić się z arkuszami i procedurami. Za nimi też dodatkowe lekcje języka polskiego i matematyki, żeby jednak mieć pewność, że każdemu z naszych uczniów stworzyliśmy okazję do skorzystania z konsultacji, tym razem spotkaliśmy się w szkole w sobotę. Sobota z językiem polskim, matematyką i pizzą okazała się rewelacyjnym pomysłem. Uczniowie podzieleni na małe grupy mogli pracować w swoim tempie nad wybranymi przez siebie zagadnieniami. Centrum dowodzenia z przeróżnymi arkuszami, ćwiczeniami i z konsultantkami – paniami: Magdaleną Glac, Anną Czudek, Alicją Czauderną i Beatą Wachtarczyk -  rozlokowane zostało na szkolnym korytarzu, a uczniowie pracowali w kilku salach. Był też czas na pogawędki w specjalnie wyznaczonej do tego strefie i na pizzę, rzecz jasna! Ta ostatnia zniknęła w takim tempie, że fotoreporter nie zdążył nawet uwiecznić jej na zdjęciach :).

To był owocny czas – w tę sobotę każdy znalazł to, czego potrzebował: jedni ćwiczenia z języka polskiego, inni z matematyki, jeszcze inni spotkanie i pogawędkę z rówieśnikami, a większość wszystkiego po trochu.

Najbardziej cieszy to, że uczniowie wychodząc ze szkoły upewniali się, czy w przyszłym tygodniu na pewno powtórzymy to wydarzenie. Tak, czekamy na Was!

A.Cz.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.