Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

SP Strumień - POWER SE: projekt zakończony, działamy dalej!

SP Strumień - POWER SE:

projekt zakończony, działamy dalej!

Rozpoczęty w 2019 roku międzynarodowy projekt aktywizacji szkoły zakończył się 3 listopada 2022. Projekt, akcja KA1 – Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej był w całości finansowany przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Kwota dofinansowania wyniosła 59 060,69 PLN.

Inspiracją do napisania projektuRozpoznać, zrozumieć nauczyć był proces przekształcenia dwóch osobnych instytucji: gimnazjum i szkoły podstawowej - w jedną. Zmiana struktury szkoły wywarła wpływ na uczniów, nauczycieli i środowisko lokalne. Dla nauczycieli oznaczała konieczność nabycia nowych umiejętności związanych z dostosowaniem metod i narzędzi do pracy z młodszymi dziećmi ( nauczyciele gimnazjum) oraz uczniami klas starszych ( nauczyciele szkoły podstawowej). Dzięki projektowi, finansowanemu w ramach programu POWER SE, 8 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w zagranicznych szkoleniach metodyczno - językowych.

Zaczynamy od siebie - pomimo stażu, doświadczenia i zdobytego wykształcenia - wychodzimy ze swojej strefy komfortu w czerwcu pierwsza grupa zamieniła biurko nauczyciela na ławkę ucznia. W trakcie 5 dni brała udział w szkoleniach organizowanych przez ośrodek edukacyjny – ETI, St. Julien, Malta. Miesiąc później kolejne szkolenie odbyło się w ELC Brighton, UK. Wszystkie zrealizowane mobilności to kursy metodyczne poszerzające wiedzę z zakresu zarządzania, stosowania metody CLIL, metod i narzędzi nauczania języków obcych w klasach młodszych.

Celem realizowanego projektu było zwiększenie kompetencji językowych, zawodowych oraz podniesienie jakości nauczania, a także rozszerzenie oferty edukacyjnej naszej szkoły.

 

Koordynator projektu: Aleksandra Mrowiec

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.