Sukcesy młodych tenisistów stołowych LKS Lesznianka Leszna Górna na początku roku

SUKCESY MŁODYCH  TENISISTÓW STOŁOWYCH

LKS LESZNIANKA  NA POCZĄTKU ROKU.

To był bardzo pracowity początek roku dla naszego klubu LKS LESZNIANKA.

Styczeń jak zawsze jest okresem kiedy bardzo ciężko pracujemy na treningach i obozach, aby jak najlepiej przygotować się licznych turniejów które czekały na nas w lutym i marcu.

Nasi zawodnicy przepracowali ten okres i już podczas pierwszych zawodów odnieśli cenne zwycięstwa.

18.02 wyjechaliśmy na III WTK Młodzików do Łazisk Górnych  w których wysoką formą błysnęli Błażej Lorc zajmując 5 miejsce oraz Michał Pilch 7 tym samym obaj otrzymali szansę gry na poziomie ogólnopolskim. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 13 miejsce Wiktoria Cieślar , 14 miejsce  Magda Byrtek a 25 Mateusz Lipowczan.

25.02 w Gliwicach było już super za sprawą naszych dwóch żaczek które stanęły na podium podczas III WTK Żaczek uzyskując możliwość startu na  GP Polski. Magda Byrtek zdobyła srebro a Wiktoria Cieślar brąz. Pozostali nasi zawodnicy Dominik Greń i Aleksander Grzesiek zajęli 25 oraz 33 miejsce. To były ich pierwsze starty na takiej imprezie więc wynik jest dobry.

Następnego dnia znowu gościliśmy w Łaziskach Górnych i znowu mamy podium.

Emilia Byrtek wywalczyła srebro na III WTK Kadetów a tuż za nią na czwartym miejscu uplasowała się Nadia Cieślar. Nasi chłopcy dzielnie walczyli zajmując 17 miejsce Błażej Lorc, 25 Michał Pilch, 33 Jasiu Mizia. Dzięki dobrym startom do kadry śląska powołani zostali Emilia Byrtek, Nadia Cieślar, Błażej Lorc.

Po tych sukcesach czekaliśmy z nadzieją na turnieje ogólnopolskie.

W dniach 3-5 marca pojechaliśmy do Lubonia aby wziąć udział w GP Polski Młodzików.

Pierwszy dzień naszych podopiecznych był bardzo udany, wygrali wszystkie swoje pojedynki i pewnie awansowali do najlepszej 48 w kraju. Sobota to dzień pełen walki i wyrównanych pojedynków z zawodnikami z całej polski. Ostatecznie Błażej Lorc zajął 33 a Michał Pilch 34 miejsce. W tej kategorii wiekowej sklasyfikowanych jest ponad 850 zawodników w całej Polsce dlatego jest to bardzo dobry występ.

Tydzień póżniej w dalekiej Ostródzie było jeszcze lepiej. Magda Byrtek i Wiktoria Cieślar rywalizowały z rówieśniczkami z całej polski podczas GP Polski Żaków.

Tutaj również nasze zawodniczki pierwszego dnia po wygraniu swoich pojedynków pewnie awansowały dalej. Sobota była dniem wielkich emocji i pasjonujących pojedynków . Wiktoria Cieślar rozegrała super zawody i niewiele jej zabrakło aby awansować do najlepszej 16 w Polsce i walczyć o medale. Wiktoria rozegrała 11 pojedynków z czego 10 wygrała !!!. Ale i tak 17 miejsce w Polsce to świetny wynik. Magda Byrtek  grała dzielnie i walczyła do końca zajmując 40 miejsce na 480 sklasyfikowanych żaczek.

Wisienką na torcie był start naszych zawodników na Mistrzostwach Sląska LZS w Żywcu 25 marca przywożąc do domu aż 5 medali.

Srebrne medale zdobyli Emilia Byrtek kadetki, Wiktoria Cieślar młodziczki

Brązowe krążki na szyi zawisły Nadii Cieślar - kadetki, Magdy Byrtek- młodziczki oraz Błażeja Lorca - młodzicy.

Pozostałe miejsca naszych zawodników: młodzicy Michał Pilch 5, Mateusz Lipowczan 9

Kadeci Jasiu Mizia 8.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy doskonałe 2 miejsce.

W czerwcu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski LZS w których na pewno zobaczymy Wiktorię i Nadię Cieślar oraz Emilię Byrtek.

To był niesamowity okres w wykonaniu naszych podopiecznych oraz klubu.

Z niecierpliwością czekamy na dalsze występy naszych zawodników . Jeżeli chodzi o  mnie jako trenera to jestem ogromnie dumny że mogę pracować z  młodymi adeptami tenisa stołowego i razem reprezentować klub LKS Lesznianka oraz gminę Goleszów.

Przy okazji zapraszam wszystkie chętne dzieci na nasze zajęcia które odbywają się w salce treningowej Leszna Górna ul. Główna 54. Wszystkie informacje można również uzyskać pod nr tel. 668908306