Sześć Medali Cieszyńskiego Kyokushin

W sobotę 26.06.2021 r. w Żorach odbył się VII Turniej „SARI CUP” z udziałem około 320 zawodników z 38 klubów z całej Polski.
Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył 6 medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Wszystkie medale w kategorii kumite.
Złoty medal wywalczył w kategorii młodzików debiutujący Maksymilian Wojtas. Przeszedł zwycięsko cztery rundy, a w finale zdecydowanie wygrał ze swoim rywalem. Na uwagę zasługuje fakt, że Maks trenuje od kwietnia tego roku. Jeżeli nadal będzie robił takie postępy, to ma przed sobą duże perspektywy.
Drugi złoty medal zdobyła Karolina Wachholz w kategorii kadetek młodszych. Był to jej drugi start, więc ten wywalczony złoty medal jest oczywiście niespodzianką.
Trzeci złoty medal zdobył Norbert Wałach w kategorii młodzików. W finale Norbert został trzykrotnie sfaulowany i przeciwnik otrzymał za to ujemny punkt, co zdecydowało o zwycięstwie Norberta.
Srebrny medal zdobyła w kategorii kadetek Lena Santarius. Wszystkie jej walki w eliminacjach, ćwierćfinale i półfinale kończyły się przed czasem. Natomiast w finale niewiele brakło do zwycięstwa. I znowu musimy podkreślić, że Lena startowała dopiero drugi raz.
Brązowe medale zdobyły: debiutująca Wiktoria Urbanek w kategorii juniorek i Maja Urbanek w kategorii juniorek młodszych (drugi start na zawodach). Obie przeszły zwycięsko eliminacje i ćwierćfinały ulegając swoim rywalkom dopiero w półfinałach.
Nie udało się przejść przez fazę eliminacji i ćwierćfinałów: Urszuli Wałach, Adamowi Sieradzkiemu i Aaronowi Ostrowskiemu.
Dzięki waleczności zawodników cieszyński klub uplasował się na 6 miejscu drużynowo.
Pod nieobecność naszych czołowych i doświadczonych zawodników uważamy wynik naszego debiutanckiego zespołu za bardzo dobry, tym bardziej, że poziom walk na turnieju oceniamy bardzo wysoko – mówi prezes klubu Bogdan Kubica.
Kierownikiem naszej ekipy był Bogdan Kubica a sędziami z ramienia klubu był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny.
Wszystkim gratulujemy waleczności, a medalistom zwycięstwa. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie podczas zawodów.
Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.