Sześć medali dla Cieszyńskiego Kyokushin

Podczas XIII Międzynarodowego Turnieju CARBON CUP, który odbył się 30 października 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli łącznie 6 medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Wszystkie medale w kategorii kumite.

Złoty medal zdobył Adam Szydłowski w kategorii kadetów młodszych +30kg. Stoczył cztery walki, w tym eliminacje wygrał przed czasem a finał przez wazari. Drugi złoty medal zdobył Maksymilian Wojtas w kategorii młodzików -40kg. Rozstrzygnął zdecydowanie na swoją korzyść wszystkie trzy pojedynki. Warto zaznaczyć, że był to jego drugi udział w zawodach i drugi złoty medal w swojej kategorii. Trzeci złoty medal zdobyła Karolina Wachholz w kategorii kadetek młodszych +25kg. Wygrała trzy pojedynki w drodze do zwycięstwa.

Srebrny medal wywalczył Odyseusz Matysiak w kategorii kadetów młodszych -25kg. Był to jego debiut.

Brązowe medali zdobyli Jan Sieradzki w kategorii kadetów młodszych po wygranych dwóch pojedynkach oraz Maja Urbanek w kategorii juniorek młodszych.

Do strefy medalowej nie udało się przebić: Wiktorii Urbanek w kategorii juniorek, Pawłowi Wojackiemu w kategorii juniorów młodszych, Adamowi Sieradzkiemu w kategorii kadetów i Aaronowi Ostrowskiemu w kategorii kadetów młodszych.

W klasyfikacji drużynowej Cieszyński KKK zajął bardzo dobrą 6 lokatę. W zawodach brało udział blisko 300 karateka reprezentujących około 30 klubów z całej Polski i zagranicy.

Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica, a opiekunem Piotr Wojacki.
Gratulujemy zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie.

Start zawodników klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna oraz Elektrometalu Cieszyn.