Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Szybiniacy na Erasmusie w Niemczech

W Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego już niemal tradycją są zagraniczne wyjazdy w ramach programu Erasmus+. Po dwóch latach pandemicznej zawieruchy, uczniom technikum ponownie udało się wyjechać na dwutygodniowe staże zagraniczne. Tym razem ich celem były Niemcy i, oddalona o 16 km od saksońskiego Lipska, miejscowość Schkeuditz. To właśnie w niej, w okresie od 29 sieprnia do 9 września, trzydziestu uczniów technikum logistycznego, informatycznego i programistycznego mieszkało, pracowało i spędzało wolny czas. Trzeba przyznać, że można pozazdrościć im okolicy, w której przebywali, bowiem siedziba goszczącej ich firmy Vitalis mieści się na terenie dawnego dworku rycerskiego. 

Relizując staże uczniowie podnosili swoje kwalifikacje zawodowe, poprawiali kompetencje językowe, a także poszerzali horyzonty i światopogląd, uczyli się tolerancji i otwartości wobec innych kultur, a także zdobywali i promowali wiedzę o wspólnym europejskim dziedzictwie i bogactwie różnorodności. Nie zabrakło również elementu turystycznego. Uczniowie zwiedzili Berlin oraz Lipsk. 

Szkoła nie spoczywa na laurach i już przygotowuje się do kolejnego wyjazdu w marcu. 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-25 23:02:07
pawel21_13: Podpisali volkslistę. Mogą już tam zostać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.