Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

„Tajemnicze Kamyczki -Strażniczki” - Uczniowie SOIZ lokalnie

Międzynarodowy projekt „Strażnicy Europy”, który realizowany jest przez Szkołę Organizacji i Zarządzania w ramach programu Erasmus plus wchodzi w trzecią, ostatnią już fazę realizacji. Tym razem młodzież kieruje swoje działania do środowiska lokalnego, zapraszając do wspólnej zabawy w „Kamyczki -Strażniczki”. W tym roku młodzi ludzie łączą międzynarodowe siły i wspólnie prowadzą kampanię społeczną o ochronie dziedzictwa kulturowego Europy „Nie znasz – poznaj. Znasz- chroń”. W ten sposób chcą wspólnie chronić to, co ważne  dla naszej tożsamości – zabytki, środowisko, kulturę, gwarę.

Nie przez przypadek tematem ostatniej kampanii społecznej stało się dziedzictwo kulturowe, ponieważ w ten sposób uczniowie SOIZ, którzy uczą się w technikum w zawodzie technik organizacji turystyki, w ciekawy sposób odkrywają potencjał turystyczny naszego regionu i Europy, z którym chcą związać swoje plany zawodowe. Na lekcjach przedmiotów zawodowych poznają dziedzictwo kulturowe Europy, a na wyjazdach projektowych doświadczają go poprzez smakowanie kuchni, tańce regionalne, zwiedzanie zabytków i odkrywają różnorodność kulturową starego kontynentu. Cieszy więc fakt, że przyszli przewodnicy i piloci wycieczek postanowili prowadzić kampanię, która namawia do ochrony dziedzictwa oraz zachęca do dyskusji o tym, jaką rolę odgrywa ono w naszym życiu. Jeżeli więc ktoś w Cieszynie znajdzie kolorowy kamyczek zwany „Strażniczkiem” z hasłem kampanii „Chroń dziedzictwo kulturowe” będzie już wiedział, kto kryje się za akcją. Więcej o tej ciekawej i interaktywnej inicjatywie można dowiedzieć się na FB szkoły i projektu. Jak można dołączyć się do tych działań lokalnych. To bardzo proste! Znaleziony kamyk trzeba przenieś w inne miejsce, na zasadzie „podaj dalej”. Organizatorzy proszą także o zamieszczenie komentarza ze zdjęciem pod postem na FB, sugerującego nowe miejsce kamyczka.  W ten sposób wszyscy możemy zwrócić uwagę  innych osób na to, jak dużą rolę odgrywa dziedzictwo kulturowe i że warto je chronić, a nie niszczyć. 

Warto wspomnieć, że podobna akcja prowadzona jest również w Portugalii, Grecji, Włoszech i Hiszpanii, ponieważ szkoły biorące udział w projekcie, chętnie dołączyły się do tej inicjatywy. 

Działania kampanii społecznej obejmują również promocję filmiku „ BRAEK TRAsh DITION”, który można zobaczyć na kanale YouTube (BreakTRAshDITION - YouTube) oraz zaproszenie do udziału w konkursie na plakat pt. „Strażnicy Dziedzictwa Kulturowego”. O wszystkich działaniach można przeczytać na stronie szkoły www.soiz.pl

 Zapraszamy

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.