Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Uczniowie SOIZ na warsztatach na lotnisku Kraków-Balice w ramach przygotowania do wyjazdu na staż zagraniczny

Uczniowie klas trzecich Technikum w Szkole Organizacji i Zarządzania wzięli udział w wycieczce zawodowej do Krakowa. Uczniowie z kierunków technik logistyk oraz technik organizacji turystyki uczestniczyli w warsztatach w Centrum Edukacji Lotniczej. W czasie podróży autokarem młodzież z klasy 3G turystyk miała okazję wcielić się w rolę pilota wycieczki, z czym sobie świetnie poradziła! Warsztaty na lotnisku odbyły się w ramach programu przygotowawczego do wyjazdu na praktyki z programu ERASMUS+ Staże Zagraniczne. Na miejscu młodzież podzielono na 2 grupy. Grupa logistyczna odbyła warsztaty pt. „Wyważanie samolotu i planowanie lotu", natomiast turystyczna - "Lotnisko live".

Zadanie logistyków polegało na wyznaczeniu trasy lotu samolotu typu CESSNA 152 z lotniska w Krakowie do lotniska w Radomiu na mapie. Uczniowie wypełniali dziennik nawigacyjny dla tego lotu, obliczając m.in. odległość pomiędzy punktami, stopnie nachylenia samolotu, masę samolotu i paliwo potrzebne na cały lot. Na podstawie obliczeń uczniowie sprawdzali, czy samolot oderwie się od ziemi. Młodzież zapoznała się z językiem lotniczym, oznaczeniami stosowanymi w depeszach lotniczych, z parametrami i wymogami technicznymi obsługi samolotu. Warsztaty te wymagały cierpliwości, starannych obliczeń i logicznego myślenia.

Natomiast na warsztatach „Lotnisko live” uczniowie grali w quizy w języku angielskim, dzięki czemu sprawdzili swoją wiedzę pomocną w obsłudze klientów na lotnisku (i nie tylko). W części praktycznej warsztatów razem z prowadzącym mieli okazję zwiedzić lotnisko, jak i obserwować lądowania samolotów.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-17 19:17:07
koszenila6: Pokazywanie się z logiem tej "szkoły" powinno być raczej powodem do wstydu. Gleta , Chamota i reszta tej ekipy powinna siedzieć za oszustwa, przemoc i deprawację młodzieży. Na kolorowych zdjęciach tego nie widać, co nie znaczy , że tego nie ma.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.