Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Weterynarze z pasją

    Weterynaryjne zajęcia praktyczne przyszłych techników weterynarii, którzy kształcą się w zawodzie technik weterynarii w  Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbywają się stacjonarnie w lecznicach powiatu cieszyńskiego i bielskiego. Przy zachowaniu zasad epidemiologicznych młodzi adepci sztuki weterynaryjnej uczący się w naszej szkole raz w tygodniu uczestniczą w prawdziwych poradach i zabiegach weterynaryjnych. Asystując lekarzom weterynarii podczas wykonywania ich codziennej pracy, zdobywają cenną wiedzę i doświadczenie. Mają okazję z bliska przyjrzeć się ludziom z pasją, traktujących swoich zwierzęcych pacjentów z największą troskliwością, w pełni im oddanych i kochających swoją pracę. Profesjonalizm i zaangażowanie naszych lekarzy weterynarii na pewno jest świetnym przykładem i udziela się naszym uczniom oraz sprzyja kształtowaniu wśród młodych ludzi właściwej postawy wobec otaczającego świata.

    Szkoła w Międzyświeciu, otwierając ten kierunek z początkiem roku szkolnego, nawiązała umowy z wieloma lecznicami zlokalizowanymi na terenie powiatu cieszyńskiego i bielskiego.  Zawód technika weterynarii wpisuje się w tradycje naszej szkoły przyrodniczej i jest przeznaczony dla młodych ludzi kochających zwierzęta, troszczących się o nie i wrażliwych na ich krzywdę. Nie brakuje takich uczniów w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, którzy kochają zwierzęta, pragną się nimi opiekować, leczyć i poznawać. Zdają sobie sprawę z tego, iż w przyszłości być może znajdą zatrudnienie jako pomocnicy lekarza weterynarii lub pracować będą w wielu innych miejscach. Do nich należą miedzy innymi: gospodarstwa rolne i agroturystycznych, laboratoria weterynaryjne i ogrody zoologiczne, organy inspekcji weterynaryjnej czy schroniska dla zwierząt. Co więcej, techników weterynarii poszukuje się do pracy w sklepach zoologicznych, na fermach przemysłowych oraz w zakładach przetwórstwa spożywczego. Warto podkreślić, że po ukończeniu nauki można także znaleźć pracę w firmach z sektora agrobiznesu lub też samodzielnie prowadzić gospodarstwo rolne. Kto wie, jeśli uznają, że praca ze zwierzętami to ich powołanie, mogą również zdawać na studia weterynaryjne, by zdobyć dodatkowe kompetencje i móc jeszcze lepiej służyć zwierzętom. Bo tak naprawdę można od zwierząt wiele się nauczyć. Kochają nas takimi jakimi jesteśmy i nieważny wygląd, wykształcenie czy stan konta.

Do artykułu załączamy zdjęcia wykonane przez uczniów podczas zajęć praktycznych w lecznicach, w których odbywają praktyki.

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-05 20:59:51
Efob: To naprawde cieszy,ze coraz wiecej mlodych ludzi interesuje los zwierzat,tak milo,ze te kochane czworonogi moga na was liczyc.Trzeba tylko integrowac mieszkancow wsi,bo tam najczesciej zwierzatka sa zle traktowane.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.