Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

"Wielkanocny przepis na 6" i "Baranek Wielkanocny"

Nadchodzący czas Świąt Wielkanocnych jest na pewno trudnym dla nas wszystkich wyzwaniem. Mamy pewność, że tegoroczne  święta upłyną  w cieniu pandemii i restrykcji związanych z bezpieczeństwem. Jest to na pewno dla wszystkich bolesne zwłaszcza, że przyzwyczajeni jesteśmy do świątecznych spotkań w gronie rodzinnym, z których dla dobra wszystkich musimy zrezygnować. Od dawna wiadomo, że najlepszym lekarstwem na wszelkie obawy i lęki jest praca i wsparcie drugiego człowieka. Idąc temu naprzeciw staramy się w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, oprócz programowych zajęć zdalnych, angażować młodzież w różne wirtualne konkursy. Co prawda, komunikowanie się przez platformy nie zastąpi w pełni kontaktu z drugim człowiekiem, to jednak zawsze daje poczucie wspólnoty i braku osamotnienia.  

Okazuje się, że uczniowie śledzą uważnie wszelkie akcje facebookowe, o czym świadczy duża liczba wejść na profile szkoły. Niemałym powodzeniem w przedświątecznym czasie cieszy się konkurs „Baranek Wielkanocny” oraz równolegle przebiegający „Wielkanocny przepis na 6 !”. W pierwszym uczniowie przysyłali zdjęcia żywych lub upieczonych baranków, zaś w drugim przepisy na dania wielkanocne wraz z własnoręcznym wykonaniem potrawy. Jako, że mamy w naszej szkole zarówno techników rolników jak i techników żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharzy, z barankami nie było problemu. Załączamy niektóre z prac jakie napłynęły na nasze profile. Na pewno takie wspólne zdalne gotowanie pozwoli choć na chwilę zapomnieć o sytuacji jakiej doświadczamy.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.