Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Wielkie kolędowanie placówek TE

Żal mijającego świątecznego czasu, spotkań z najbliższymi, dobrej, radosnej atmosfery, poczucia wspólnoty. Placówki Towarzystwa Ewangelickiego odkryły sposób na to, by magię świątecznych chwil przedłużyć.

W dniach 28 i 29 grudnia w Teatrze Adama Mickiewicza odbyły się dwa tradycyjne już koncerty "Dzieci śpiewają kolędy".

To muzyczne wydarzenie, organizowane już od 1993 roku i wznowione po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią,  daje możliwość do spotkania w świątecznej jeszcze atmosferze, przedłużenia bożonarodzeniowej radości i pokazania młodych talentów nie tylko z Cieszyna, ale także z okolic. Ogromna energia i entuzjazm śpiewających dzieci udziela się widowni i wszyscy - organizatorzy, wykonawcy i widzowie - łączymy się we wspólnym kolędowaniu.

28 grudnia gospodarzami były Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole Towarzystwa Ewangelickiego, a poza młodymi artystami tych dwóch placówek wystąpiły chóry z Brennej, Górek i Goleszowa.

29 grudnia koncert poprowadziło Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego, tego dnia można było podziwiać popisy chóru gospodarzy, ponadto chóry z Cieszyna, Skoczowa, Wisły Jawornika, Zamarsk, Hażlacha i Drogomyśla i Cisownicy.

To były piękne chwile! Płynące ze sceny melodie kolęd i pastorałek otuliły wszystkich obecnych i połączyły w radości z największej tajemnicy minionych świąt – tajemnicy narodzin Jezusa w maleńkiej stajence.  Wszystkim artystom, widzom, darczyńcom i osobom zaangażowanym w powodzenie tego  muzycznego przedsięwzięcia z całego serca dziękujemy!

 A.C.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.