Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

WILLOWA ... w jednym KIERUNKU ... ?

 Konflikt na Willowej …?  Ktoś na siłę pragnie uszczęśliwić mieszkańców ulicy Willowej w Wiśle poprzez zmianę organizacji ruchu.

W poprzedniej kadencji pan burmistrz Molin zaproponował rozwiązanie (jak na sąsiedniej ul. Konopnickiej) aby ruch kołowy pojazdów odbywał się w jednym kierunku. W przypadku ulicy Willowej, gdzie jest szereg pensjonatów, oraz lokale usługowe, takie rozwiązanie nie zadawala mieszkańców, ponieważ bardzo utrudni to dojazd do posesji osobom z poza Wisły. Takie rozwiązanie nie leży w interesie mieszkańców tej dzielnicy Wisły. Już raz ten temat był analizowany i dyskutowany z mieszkańcami Willowej,   nie przyniósł jednak rzeczowego rozwiązania. Burmistrz Molin zobowiązał się, że do tematu jeszcze powróci. Tak się jednak nie stało.

Po zmianie na stanowisku burmistrza do tematu nie powrócono. Ostatniego czerwca, na ulicy Willowej  postawiono,  ku oburzeniu lokalnej społeczności, pierwsze znaki drogowe. Pozostają na razie  zakryte i wzbudzają niepotrzebne emocje. Czy naprawdę nie ma w tym kraju metod bardziej cywilizowanych aniżeli te z minionej epoki, gdzie władza zawsze była nieomylna i miała zawsze rację. Mamy nadzieję, że te czasy bezpowrotnie minęły. Jako głos obywatelski sprzeciwiamy się tego rodzaju metodom i oczekujemy, że władze wiślańskie wycofają się z tej niefortunnej inicjatywy w zmianie organizacji ruchu na Willowej w Wiśle .

 

Mieszkańcy ulicy Willowej w Wiśle
Wisła, 30.07.2011r.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2011-06-30 21:26:58
gość: Witam!!!Poprzedni burmistrz chociaż z nami podyskutował i uszanował naszą wole a ten ma nas gdzieś.Ciekawe jaby se zrobił swoją ulice jednokierunkową z przejazdem od dobki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.