Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Wiślański Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich gospodarzem Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Wiślański Patelniok po raz kolejny jest gospodarzem okręgu śląskiego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. To już XIV edycja Olimpiady, która w tym roku szkolnym upływa pod hasłem „Turystyka odpowiedzialna”. Zakres tematyczny konkursu ma za zadanie skłonić uczestników do zastanowienia się nad wpływem turystyki na gospodarkę, środowisko naturalne i społeczności lokalne.

4 stycznia właśnie w naszej szkole odbył się etap okręgowy zmagań adeptów sztuki hotelarskiej. Mieliśmy przyjemność gościć piętnaście szkół z całego Śląska. Dla uczniów ZSGH była to świetna okazja do uczenia się gościnności. Począwszy od powitania na stacji kolejowej Wisła Kopydło, transferu uczestników do szkoły i powitania przed szkołą (niczym przed 5*hotelem!).

Dzięki naszym sponsorom - Hotelowi Focus z Chorzowa oraz Hotelowi Gołębiewskiemu mogliśmy poczęstować naszych gości aromatyczną kawą i słodkościami.

32 uczennice rozwiązywały na komputerach test składający sięz 60 pytań przygotowany przez głównego organizatora, tj. Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Teraz czekamy na wyniki - jest o co walczyć, bo laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego!

Więcej informacji o kierunku technik hotelarstwa w naszej szkole:

https://zsgh.wisla.pl/strona/technik-hotelarstwa

https://www.youtube.com/watch?v=ZRKYZHDg-wc&t=4s

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.