Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Z wizytą u seniorów

14 lipca w siedzibie Katolickiego Domu Opieki „Józefów” w Bielsku-Białej odbyło się pierwsze spotkanie stacjonarne w ramach projektu „E-senior” realizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży  w Bielsku-Białej w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. W działania na rzecz bielskich seniorów zaangażowani są wychowankowie  Hufców Pracy  w Skoczowie i Bielsku-Białej. 

Celem projektu jest przybliżenie nowoczesnych technologii seniorom z Katolickiego Domu Opieki „Józefów” w Bielsku-Białej korzystających z Domu Dziennego Pobytu podczas spotkań stacjonarnych oraz aktywizacja seniorów poprzez wyjścia do kawiarni, gdzie w miłej atmosferze będą mogli zacieśniać więzi z grupą i wymieniać doświadczenia międzypokoleniowe.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia działalności DDP „Józefów”, którą to opisali p. Agnieszka Pilarczyk (kierownik klubu seniora) oraz p. Waldemar Makles (uczestnik klubu seniora).  Następnie kilka słów na temat założeń projektu oraz  działalności OHP wygłosili członkowie grupy inicjatywnej oraz koordynator.  Podczas spotkania w DDP „Józefów”  przekazano seniorom instrukcje dot. realizacji e-recept, omówiono profil e-pacjent.gov.pl oraz możliwości technologiczne stosowane w ochronie zdrowia.

W drugiej części spotkania nastąpiło zapoznanie młodzieży z seniorami. Duże zainteresowanie seniorów wzbudził prezentowany przez Pawła Kaczmarzyka strój góralski. Dodatkową atrakcję stanowił występ Pawła, który zaśpiewał góralskie przyśpiewki oraz zaprezentował fragment tańca góralskiego. Na zakończenie spotkania członkowie grupy inicjatywnej nauczyli seniorów przyśpiewki „Rzezali Gorole”. Na spotkanie grupa inicjatywna przygotowała słodki poczęstunek.

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-09 21:56:57
najśw.patyk: tu zrozumiecie wszystko grzechy-platformy.org
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.