Zawodniczka Shindo na podium Mistrzostw Europy

W dniach 6 – 9 grudnia 2012 w Belgradzie (Serbia) zorganizowano Mistrzostwa Europy Karate Shotokan. Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 9 medali – 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych.

Pomimo słabego występu reprezentacji Polski w konkurencji kata, w gronie medalistek podczas Mistrzostw Europy Karate Shotokan w Belgradzie znalazła się Marta Pastwa z Jasienicy - zawodniczka cieszyńskiego Klubu Sportowego Shindo, która w konkurencji kata drużynowym juniorek wywalczyła 3 miejsce. Marta Pastwa z Shindo w tej konkurencji startowała wspólnie  z Magdaleną Kubatek i Alicją Piątek – obie z klubu Zarzewie Prudnik. Reprezentantki Polski do ścisłego finału weszły z czwartego miejsca.  Ostatecznie drużyna zajęła trzecie miejsce za drużynami z Węgier i Rosji. W drodze do trzeciego miejsca zawodniczki pokonały między innymi drużyny z Serbii, Hiszpanii i Walii.

„Mistrzostwa te od początku nie służyły naszej kadrze zwłaszcza zawodnikom kata, którzy nie potrafili sprostać eliminacjom. Widocznie tegoroczne nowe zmiany kodyfikacyjne przepisów tej organizacji były zbyt wielkim wyzwaniem dla naszych kadrowiczów..." - powiedział po zawodach w Serbii trener Piotr Szymala z Klubu Sportowego Shindo.

Dzięki trzem złotym medalom zdobytym przez zawodników w konkurencji kumite (zdobytych przez zawodników z innych klubów), w klasyfikacji medalowej Karda Polski zajęła drugie miejsce za reprezentacją z Węgier.