Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Unijne pieniądze dla Stalmacha

Unijne pieniądze dla Stalmacha  wykorzystane w 100 %

Dobiega końca realizacja projektu "Mnie też się uda", w ramach POKL, który był realizowany w Liceum Ogólnokształcącym im. Pawła Stalmacha w Wiśle w roku szkolnym 2014/2015. Project znacznie poszerzył ofertę innowacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie wiślańskiego liceum mogli, więc doskonalić swoje umiejętności na różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych. Szkoła nastawiona jest na pracę z każdym uczniem, stąd organizowane były zarówno zajęcia rozwijające zainteresowania, jak i zajęcia wyrównawcze.

Od listopada 2014 do czerwca 2015 dzięki unijnym funduszom w liceum odbyło się 420 godzin nadprogramowych, innowacyjnych zajęć rozwijających i wyrównawczych z: biologii, chemii, matematyki, przedsiębiorczości oraz języka angielskiego. Wzięło w nich udział około 140 uczniów. Oprócz zajęć z w/w przedmiotów odbyły się również indywidualne oraz grupowe zajęcia z doradztwa zawodowego, na których młodzież poznała swoje predyspozycje zawodowe. Zajęcia były organizowane nie tylko w ławkach szkolnych, ale również w terenie np. warsztaty w ogrodzie botanicznym czy na Uniwersytecie Śląskim.

Mamy nadzieję, iż wysiłek nauczycieli włożony w realizację projektu zaowocował dużym wzrostem wiedzy i umiejętności uczniów objętych wsparciem. Bardzo cieszy fakt, iż z realizacji niniejszego projektu zadowoleni są nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice. Uczniowie, gdyż mieli możliwość wzięcia bezpłatnego udziału w zajęciach rozwijających ich pasje i nie musieli nigdzie dojeżdżać, ponieważ wszystkie zajęcia odbywały się
w szkole i dopasowane były do ich planu lekcji. Rodzice, ponieważ ich dzieci mogły bezpłatnie rozwijać swoje zainteresowania pod okiem doświadczonych nauczycieli. Korzyści odniosła także szkoła, gdyż dzięki dużej dotacji unijnej mogła doposażyć się w nowoczesny sprzęt, pomoce dydaktyczne, programy komputerowe, sprzęt multimedialny i podręczniki, które mogą być wykorzystywane w dalszej pracy z młodzieżą. Korzyści płyną również dla nauczycieli, gdyż mieli okazję rozwijać swoje umiejętności dydaktyczne poprzez przygotowanie autorskich programów, wprowadzenie i przetestowanie innowacyjnych metod stosowanych na zajęciach projektowych, które później mogą być wykorzystane na lekcjach standardowych. Udział w projekcie jest także świetną okazją do promocji szkoły, która już kolejny raz pozyskała duże środki unijne na rzecz szkoły.

Joanna Sobczyk

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-09 09:56:30
gość: a co z promocją lokalnego folkloru? Jakieś lekcje wypasu owiec? Przedsiębiorczość też niepotrzebn, większość właścicieli pensjonatów w Wiśle rozumie ekonomię na swój sposób- nie wystawiają paragonów ani faktur. Dziwnym trafem większość pensjonatów,wbrew rozkładowi Gaussa, to gospodarstwa agroturystyczne z ukrytymi pokojami bo jakby tak kontrola przyszła to by jeszcze przestali być agroturystyką. Pozdrawiam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.