Kolejny sukces cieszyńskiego kyokushin

Osiem medali zdobyli nasi zawodnicy na I TURNIEJU KARATE KYOKUSHIN „SARI CUP”, który odbył się 28 listopada w Żorach pod patronatem Prezydenta Miasta.

W Turnieju wystartowało około 200 zawodników z 17 klubów nie tylko z Polski, ale nawet z Ukrainy. Walki odbywały się w full kontakcie dla seniorów i semi kontakcie dla osób poniżej 18 roku życia.

Szczególne wyróżnienie należy się naszym najmłodszym zawodnikom, którzy podobnie jak miesiąc temu w Jastrzębiu zdobyli znowu trzy czołowe lokaty w swojej kategorii, a mianowicie złoto Jakub Huppert, srebro Paweł Wojacki, a brązowy medal Maciek Szczotka. Kategoria ta, jak zawsze należała do najliczniej obsadzonych. Dodać jeszcze należy, że większość swoich walk wygrywali przed czasem.

Drugi złoty medal dla naszego klubu w tym Turnieju zdobyła Zuzia Pasterny, która w finale pokonała swoją rywalkę przez wazari.

Nie udało tym razem wygrać w swojej kategorii Igorowi Wojackiemu, który przegrał w finale przez wskazanie sędziów i zdobył ostatecznie srebrny medal. Również srebrny medal zdobyła Marysia Franek, ulegając na punkty swojej rywalce.

Brązowe medale w kategorii junior wywalczyły Ewa Kocyan i Agnieszka Hyrnik.

Zakończyliśmy ten rok startów zdobywając w sumie 9 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych medali na turniejach okręgowych i międzynarodowych. W tej chwili w klubie trwają przygotowania i egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu.