Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1190komentarzy: 0

Od ekologii do futurologii - kreatywnie w SPTE

2016.02.12 23:18

Autor: alicja_cz1

Nasi najmłodsi uczniowie skutecznie ubarwiają szkolne korytarze. Wszędzie ich pełno, zewsząd dobiegają ich wesołe głosy.  Warto czasem przyjrzeć się im bliżej – ci młodzi ludzie to nasi przyszli lekarze, rzemieślnicy, odkrywcy, konstruktorzy… Jak obudzić w nich pasje? Jak rozbudzić chęć tworzenia? W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego wiemy, że właśnie w tym najmłodszym szkolnym okresie, głowy dzieci są szczególnie chłonne, emocje rozbuchane, rzeczywistość zdaje się nie mieć granic. To czas, kiedy trzeba pokazać naszym młodym wychowankom świat we wszystkich barwach i odcieniach.

Czasami wystarczy odrobina mąki, wody, barwników spożywczych i aromatów, by tworzyć piękną kolorową i pachnącą plastelinę. Plastelinę, która działa na wszystkie zmysły (a ile radości przy jej produkowaniu! Ugniatanie, udeptywanie, brodzenie, taplanie…. Hmmm...), za pomocą której można wykreować nowy miniaturowy świat. Najpierw tworzymy plastelinę, później tworzymy z plasteliny. Tworzenie do kwadratu!

Taka kreatywna plastelinowa rozgrzewka świetnie przygotowuje do myślenia o przyszłości. Nasza przyszłość to być może roboty? Tu z pomocą przyszła nam Biblioteka Miejska w Cieszynie, gdzie wybraliśmy się na warsztaty z programowania. I tu już słów brak… Nasi malcy sprawili, że skonstruowane przez nich roboty posłusznie poruszały się tam, gdzie chcieli ich twórcy. My, wychowawcy, obserwowaliśmy poczynania naszych podopiecznych z podziwem, radością, ale i refleksją: ciekawe kto z nich będzie w przyszłości wykonywać zawód, o którym nam się jeszcze nie śni nawet…. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

zródło: OX.PL
dodał: alicja_cz1 2016.02.12 23:18
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .