Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 985komentarzy: 0

Rozwijali się zawodowo w Hiszpanii

2016.03.17 14:12

Autor: lasbar

"Viva Espania - logistyczne rozwiązania w europejskim przedsiębiorstwie"

PODSUMOWANIE STAŻU

15 lutego - 15 marca 2016
Staż dla 18 uczniów technikum logistycznego z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Technicznych w Międzyświeciu zorganizowany w Maladze w Hiszpanii dobiegł końca.

W trakcie 4 tygodni pobytu na stażu uczniowie pracowali w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych. Istotną korzyścią dla stażystów było poznanie stosowanych w swojej branży zawodowej nowoczesnych technologii, metod produkcji lub świadczenia usług, prowadzenia zaplecza magazynowego i materiałowego. Młodzież miała także okazję porównać europejskie rozwiązania logistyczne ze stosowanymi w Polsce i zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną w aspekcie praktycznym.

Zagraniczny staż to doskonała praktyczna lekcja nauki języków. Pobyt za granicą to okazja do doskonalenia swoich umiejętności językowych (angielski, hiszpański) podczas wykonywania pracy w przedsiębiorstwach oraz w czasie wolnym od zajęć.

Ważnym elementem stażu był bezpośredni kontakt z zagranicznym klientem, co dodatkowo wzmacniało proces szybkiego przyswajania nowych słów i wyrażeń.

Program pobytu obejmował również poznanie atrakcji turystycznych, odmiennych zwyczajów, tradycji i zachowań mieszkańców Hiszpanii. Mieli także okazję zapoznać się z charakterystyczną kuchnią, spróbować słynnych potraw.

Przedsiębiorcy podkreślali bardzo dobre przygotowanie merytoryczne uczniów. Konfrontacja zdobytej wiedzy z możliwością wykorzystania jej w praktyce nie sprawiała uczestnikom stażu trudności. Uczniowie zostali wysoko ocenieni przez zagranicznych pracodawców. We wszystkich przedsiębiorstwach branżowych stażyści wykazali się pracowitością i solidnością

Odbycie zagranicznych staży przez uczniów potwierdzone zostaje certyfikatami Europass-Mobilność, dzięki którym nabyte przez nich umiejętności i kwalifikacje zawodowe nabierają postać formalną i uznawaną u europejskich pracodawców.

Więcej zdjęć

zródło: OX.PL
dodał: lasbar 2016.03.17 14:12
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .