Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 1188komentarzy: 0

Dni Otwarte w Gimnazjum nr 3

2016.03.22 16:08

Autor: amorc

Wszyscy szóstoklasiści i ich rodzice zadają sobie pytanie, które gimnazjum wybrać? Dlatego 15 i 16 marca nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie zaprosili uczniów klas szóstych i ich rodziców na DNI OTWARTE, aby sami mogli się przekonać jak wygląda nauka w gimnazjum, zapoznać się z bogatym dorobkiem szkoły oraz atmosferą panującą w szkole. Każdy z dwóch dni (tyle trwały DNI OTWARTE) rozpoczynał się od spotkania klas szóstych z dyrektorem szkoły – Danutą Łabaj, która przedstawiła organizację i działalność gimnazjum. Następnie naszym gościom został zaprezentowany program, przygotowany przez klasę matematyczno-przyrodniczą. Szóstoklasiści obejrzeli pokazy ekspresowego liczenia w pamięci, sztuczki karciane, zmierzyli się z zadaniem wykonania z papieru „figury niemożliwej”, a na koniec zdobyli wiedzę, na temat tego jak można w domowy sposób zrobić kisiel. Produkt finalny okazał się wyśmienity, ponieważ zabrakło go do degustacji dla wszystkich chętnych.

Następnie szóstoklasiści ruszyli zwiedzać gimnazjum, gdzie czekały na nich liczne atrakcje.

Grupa teatralna, którą tworzą uczniowie klasy trzeciej, przygotowała program kabaretowy opisujący typowy dzień z życia szkoły. Artyści z humorem opowiedzieli o uczniowskich radościach i smutkach.

Członkowie grupy literacko - regionalnej "Cieszynianka" oraz uczestnicy zajęć artystycznych - teatralnych zaprezentowali spektakl pt. "Wiosenne przebudzenie". Dokonali wyboru utworów poetyckich, opracowali scenariusz, zaprojektowali kostiumy i dekoracje. Zadbali o oprawę muzyczną przedstawienia. Zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w zabawach z muzyką, warsztatach twórczego działania; zapoznać się z nowym wiosennym numerem szkolnej gazetki "Trójkomania".

Na zakończenie młodzież przygotowała słodki poczęstunek dla swoich młodszych kolegów.

 

W pracowni chemicznej uczniowie mogli zobaczyć film, który został nakręcony podczas szkolnej wycieczki, którą odbyła klasa przyrodnicza do Cieszyńskiej Oczyszczalni Ścieków.

Nauczyciele języków angielskiego i niemieckiego również przygotowali ciekawe zajęcia w formie gier i zabaw językowych .Przyszli gimnazjaliści mieli okazję popisać się znajomością języków rozwiązując zadania z zakresu słownictwa, gramatyki i wiedzy kulturoznawczej. Mimo nowych sytuacji i nowych nauczycieli ,szóstoklasiści chętnie brali udział w zajęciach, tym samym udowadniając, że nie boją się nowych wyzwań.

Uwieńczeniem Dni Otwartych było popołudniowe spotkanie Dyrekcji gimnazjum z Rodzicami uczniów klas szóstych. Rodzice zostali zapoznani z projektami prowadzonymi w naszej placówce. Obejrzeli film promocyjny gimnazjum, oraz uzyskali informacje na temat działającej w Gimnazjum nr 3 klasie matematyczno-przyrodniczej, która tym różni się od pozostałych, że ma dwie godziny dodatkowe w tygodniu zajęć z przedmiotów przyrodniczych, klasie językowej, która ma dodatkową godzinę języka rosyjskiego i klasie sportowej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów, którzy trenują piłkę nożną lub specjalizują się w uprawianiu lekkiej atletyki. 

Miło nam było gościć uczniów klas szóstych i ich Rodziców. Pragniemy wyrazić podziękowanie za tak duże zainteresowanie naszą placówką. Mamy nadzieję, że z wieloma z Was spotkamy się w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia we wrześniu.

Dyrektor Gimnazjum nr 3 wraz z Gronem Pedagogicznym

zródło: OX.PL
dodał: amorc 2016.03.22 16:08
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .