Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 429komentarzy: 0

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie wyjadą na praktyki do Hiszpanii i Portugalii!

2017.05.05 10:54

Autor: Katie18

W dniu 28.04.2017 Narodowa Agencja Programu Erasmus + ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach projektu Mobilność uczniów i kadry programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe.

        Wniosek złożony przez Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie został zatwierdzony do realizacji. Projekt „A może staż?” jest skierowany do 48 uczniów zarówno Technikum, jak i Zasadniczej Szkoły Zawodowej klas II i III, kształcących się w zawodzie technik budownictwa, geodeta i renowator elementów architektury oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Działania w projekcie obejmują staże zawodowe w Bradze w Portugalii oraz w Maladze i Walencji w Hiszpanii  w 2018 i 2019 roku.

         Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych uczestników. Uczniowie zdobędą nowe umiejętności zawodowe i językowe, które będą potwierdzone certyfikatami Europass CV, Mobilność i Paszport Językowy.

         Dzięki certyfikatom uczniowie zwiększą swą konkurencyjność na lokalnym i europejskim rynku pracy. Nabyte umiejętności uczestnicy projektu będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej oraz będą aktywni na rynku pracy. Zdobyte doświadczenia zwiększą ich świadomość konsolidacji nauki i praktyki.

Przyznana kwota dofinansowania wynosi 86 118 euro.

       Autorkami projektu są panie Dorota Skark-Pieprzka  oraz Teresa Machej.

zródło: OX.PL
dodał: Katie18 2017.05.05 10:54
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .