Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1685komentarzy: 0

Bezpieczna droga do szkoły...rajdówką

2017.09.07 15:25

Autor: kontakt24

Inauguracje roku szkolnego 2017/2018 w szkołach podstawowych w Strumieniu i Goleszowie miały wyjątkowych gości. Uczniów klas 1-3 odwiedzili znani rajdowcy Jarek i Marcin Szejowie. Dzieci mogły porozmawiać z rajdowcami, zrobić sobie z nimi zdjęcie, a także zobaczyć ich rajdówkę, ale nie to było najważniejszym celem tej wizyty.

Inauguracje roku szkolnego 2017/2018 w szkołach podstawowych w Strumieniu i Goleszowie miały wyjątkowych gości. Uczniów klas 1-3 odwiedził funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz załoga rajdowa GK Forge Metkom Rally Team, czyli Jarek i Marcin Szejowie. Dzieci mogły porozmawiać z rajdowcami, zrobić sobie z nimi zdjęcie, a także zobaczyć ich rajdówkę, ale nie to było najważniejszym celem tej wizyty.

Ta nietypowa akcja profilaktyczna skierowana do najmłodszych i ich rodziców miała jeden cele. Zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły w te krótsze, jesienne i zimowe dni. W powiecie cieszyńskim wiele dzieci chodzi do szkoły wąskimi i krętymi drogami. Dni są coraz krótsze, więc trzeba zrobić wszystko, aby mali uczniowie byli widoczni i bezpieczni. Na końcu spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność.

KPP w Cieszynie

zródło: OX.PL
dodał: kontakt24 2017.09.07 15:25
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .