Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 486komentarzy: 0

Europe CodeWeek 2017

2017.11.03 08:28

Autor: kontakt24

Zgodnie z nową podstawą programową uczniowie klas pierwszych uczą się programowania od pierwszych dni w szkole. Za nami pierwszy CodeWeek 2017 zorganizowany w szkole. Firma EduSense z tej okazji wypożyczyła szkole dwa OzoBoty do testowania w klasach. OzoBot to potężne narzędzie do nauki podstaw programowania oraz zabawy.

Robot, którego testowaliśmy jest jednym z najmniejszych na świecie programowalnych robotów o wymiarach około 2,5 cm wysokości i średnicy. Z pozoru mały rozmiar mieści w sobie potężne możliwości. „OzoBot-a” można programować na dwa sposoby: za pomocą kodów złożonych z kolorów lub używając wizualnego języka programowania tzw. bloczków. Programowanie w środowisku OzoBlockly jest podobne do programowanie w Scratch.

Oczywiście programowanie w klasach pierwszych rozpoczęło się od zabawy połączonej z nauką myślenia analitycznego, formułowania problemów i szukania dróg ich rozwiązania. Klasa 1 b otrzymała od firmy EduSens certyfikat za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie bardzo polubili OzoBota i mają nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzi naszą szkołę.

 

 SP6 Ustroń

zródło: OX.PL
dodał: kontakt24 2017.11.03 08:28
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .