Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 727komentarzy: 0

Kocham Cię, Polsko!

2017.11.11 16:06

Autor: flores73@wp.pl

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. To odzyskiwanie suwerenności było procesem stopniowym i o nim opowiedzieli nam uczniowie klasy 7a, którzy pod opieką wychowawczyni, pani Elżbiety Olenycz, przygotowali uroczysty apel dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie.

Celebrując 99. rocznicę największego święta państwowego w naszej ojczyźnie, usłyszeliśmy o żmudnej drodze ku niezawisłości. Młodzi aktorzy przypomnieli nam o zrywach powstańczych, ale też niewoli, rusyfikacji, germanizacji oraz innych działaniach zaborców zmierzających do unicestwienia narodu polskiego. Ostatecznie, po zakończeniu I wojny światowej, 11 listopada 1918 roku, Polska wreszcie w pełni odzyskała tak upragnioną niepodległość, czemu towarzyszyły głębokie wzruszenie    i entuzjazm.

Koleje losu naszej ojczyzny obrazowały opowieści uczniów, którzy na tablicy przypinali kartki z najważniejszymi informacjami historycznymi; patetyczne wiersze, pieśni patriotyczne i prezentacja multimedialna. Na zakończenie apelu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy popularną piosenkę, znaną z rozrywkowego teleturnieju telewizyjnego, pt. „Kocham cię, Polsko!”.

Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był udział Dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów i pocztu sztandarowego w uroczystościach na skoczowskim rynku oraz pod pomnikiem „Naszym Bohaterom" w dniu 11 listopada.

 

 

zródło: OX.PL
dodał: flores73@wp.pl 2017.11.11 16:06
drukuj artykuł

Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
Kontakt z redkacją .