Mistrzostwa Polski MMA

W dniach 15-16 grudnia w Toruniu odbyły się II Mistrzostwa Polski w MMA na których wystąpiła cieszyńska sekcja OCTAGON TEAM CIESZYN. Była to największa impreza amatorskiego MMA w europie. W ciągu dwóch dni odbyło się ponad 400 walk obfitujących w nokauty, poddania, przerwania przez lekarza czy to narożnika. Octagon Team Cieszyn zdobył 5 medali w tym złoto, dwa srebrne krążki i dwa brązy. Z Cieszyna do miasta Kopernika wybrało się 11 zawodników, trzech z nich miało "Pierwszy Krok" czyli debiut, a pozostała ósemka brała udział w turniejach mistrzowskich. Te dwa dni spędzone w pełnej hali po kilkanaście godzin dały się wszystkim we znaki co nie zmienia faktu, że zaliczyliśmy bardzo udany wypad.

Najlepszy występ a zarazem tytuł Mistrza Polski zdobył w kategorii kadet do 56kg. Łukasz Białek. W drodze na najwyższy stopień podium miał wolny los, następnie poddał balachą (dźwignia na staw łokciowy) czeczena by w finale pokonać na punkty faworyta kategorii, zawodnika z Torunia. Srebro przywiózł Michał Łacek (junior do 62 kg. stoczył 4 walki) wygrywając walki czy to przez poddanie czy decyzje by w finale ulec nieznacznie po dogrywce na punkty zawodnikowi Fightmana. Beata Wardzińska jako jedyna w naszej ekipie kobieta zdobyła srebrny medal w kategorii do 55 kg. Paweł Kołoczek stoczył najwięcej walk bo aż 5 jednego dnia!! Pierwszą walkę wygrał przez techniczny nokaut rozbijając łokciami korpus przeciwnika, następnie w kolejnej wyciągnął balachę. W ćwierćfinale pewnie pokonał zawodnika z Gdyni, by w walce o finał po dobrej batalii uznać wyższość warszawskiego fightera. Paweł szybko otrząsnął się po porażce i w grze o brązowy medal nie dał najmniejszych szans numerowi 1 w rankingu (kategorii do 73 kilo senior) Marcinowi Knapowi. Bardzo mocno obsadzona kategoria wagowa i wyrazy uznania dla naszego zawodnika. Ostatnią cegiełkę dołożył Kareta Dawid (młodzieżowiec do 67kg.) zdobywając również brązowy medal Mistrzostw Polski. Dawid miał wolny los,po czym poddał rywala, w półfinale nie dopisało mu jednak szczęście, by w walce o brąz w pięknym stylu poddać rywala balachą.

Zarówno Łukasz Grzywacz (67 kg.) jak i Robert Religa (73 kg.) dali bardzo ładne technicznie walki, dobrze radząc sobie w stójce, sprowadzając rywali do parteru i ich poddając.

Piotr Płonka (kategoria open) wygrał decyzją po dogrywce z rywalem znacznie od niego wyższym.

Nie można pominąć występów Tomka Wawrzyczka (do 73 kg. senior) oraz Sławomira Barana (do 67 kg. Full Contact), którzy wygrali odpowiednio dwie i jedną walkę przez poddania. Bardzo mocna konkurencja nie pozwoliła im niestety zakwalifikować się do strefy medalowej.

Miniony rok był udany dla cieszyńskiego Octagonu gdyż w 3 startach na ALMMA zdobyliśmy łącznie 11 medali – 4 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe. Dodam, iż nasz debiut na scenie MMA odbył się 1 września minionego roku. Amatorska Liga MMA zorganizowała 22 imprezy w zeszłym roku (w tym Mistrzostwa czy Puchar Polski). Cieszy mnie fakt, że jesteśmy obecni na scenie MMA w naszym kraju i potrafimy zdobywać najwyższe miejsca na podium. Mamy w klubie wielu młodych perspektywicznych zawodników jak i paru ''weteranów'', którzy rozwijają się i są pełni ambicji sportowych, zapraszamy wszystkich chętnych na treningi. Od stycznia prowadzimy nowy nabór do sekcji.

Treningi w Cieszyńskim Octagonie odbywają się na ulicy Górny Rynek 6(u Sióstr Boremeuszek). Zapraszamy w każdy poniedziałek 16 00, czwartek 20 30, sobota 14 30. Treningi prowadzi Michał Mankiewicz.