A klasa: Beskid ogrywa Kużnię w Derbach

W Beskidzkich Derbach o mistrzostwo Klasy A, Beskid Brenna podejmował na swoim stadionie drużynę Kuźni Ustroń. Przez pierwszą część spotkania obie jedenastki miały kilka sytuacji podbramkowych które mogły zkaończyć się bramkami, jednak przez całe  pierwsze 45 minut regulaminowego czasu gry, publiczność zgoromadzona na boisku w brennej bramek się nie doczekała.

Dopiero w drugiej części spotkania drużyna Beskidu przeważała na boisku, bezradna Kuźnia starała się forsofać bramkę Klajfosza jednak bez rezlutatu, Goście natomiast bezradność przeciwników wykorzystywali na wyprowadzenie kontr. Po jednej z takiej akcji bramkę dla miejscowych zdobył Jaworski Sławomir. Gospodarze zasłużenie prowadzili z Kuźnią 1:0. W 67 minucie spotkania do groźnie wyglądającego zderzenia doszło w polu bramkowym Beskidu. Bramkarz gospodarzy Klajfosz Adam pechowo interweniował w sytuacji podbramkowej zderzając się z Pawłem Wydrą. Jak się okazało w późniejszym czasie nie mógł kontynuować gry z powodu złamanej nogi. Zespół Kuźni próbował doprowadzić do wyrównania, jednak bramka gospodarzy była jak zaczarowana. Gospodarze wyprowadzili kolejną kontrę i przepięknym strzałem z dystansu Kral Roman pokonał bramkarza gości który mógł tylko odprowadzić piłkę zwrokiem.

BESKID BRENNA - KUŹNIA USTROŃ 2:0