Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?
Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.
Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!
PÓŁKOLONIE W SPTE
Jak co roku w pierwszym tygodniu wakacji w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego zorganizowaliśmy półkolonie. Tym razem 22-osobowa grupa spędziła razem 5 fantastycznych dni.
Codzienne atrakcje sprawiły, że czas mijał bardzo szybko, a wszyscy świetnie się bawili.
Poniedziałek upłynął pod znakiem zabaw integracyjnych. Uczyliśmy się współpracować, polegać na sobie, wzajemnie dopingować i wspierać. A to wszystko w niezwykle wesołej formie i przy dających się co jakiś czas słyszeć salwach śmiechu. Były kule Bumper Ball, potrójne spodnie, wieloosobowe narty i wiele innych zabaw. Po południu oddaliśmy się twórczym działaniom i wspólnie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy grę planszową.
We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Drogomyśla, gdzie czekały na nas urocze strusie afrykańskie. Polubiliśmy się od razu, a jeden ze strusi szczególnie upodobał sobie kapelusz Marcysi i co jakiś czas zdejmował jej go z głowy. Usłyszeliśmy sporo ciekawostek o strusiach, a w ramach obiadu zrobiliśmy i zjedliśmy jajecznicę ze strusiego jajka (wystarczyło jedno jajko dla nas wszystkich!!!). Mieliśmy też czas aby pograć w gry, porozmawiać i odpocząć na łonie przyrody.
Środa to wodne rozrywki na basenie. Pojechaliśmy do Istebnej, gdzie na basenie „Zagroń” spędziliśmy fantastyczny czas! Cudna pogoda, piękne widoki, wodne atrakcje – super! W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w McDonald’s.
W czwartek też byliśmy nad wodą, ale były to zupełnie inne aktywności. Nauczyliśmy się jak pływać na kajakach oraz rowerkach wodnych. Instruktorzy przeprowadzili nam najpierw szkolenie „na sucho” – w ustawionych na brzegu kajakach dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie z nich korzystać. Potem przyszedł czas na sprawdzenie tej wiedzy na wodzie. Dla wszystkich była to ogromna frajda, ale niektórzy musieli też przełamać swoje lęki. Oprócz kajakowania było też wędkowanie, wyścigi rydwanów wodnych i inne zabawy – nie było czasu na nudę!
Piątek rozpoczęliśmy w kinie, gdzie obejrzeliśmy najnowszą, 5. część Toy Story, a zaraz po filmie udaliśmy się do „Strefy Wolności” aby poczuć adrenalinę na ściance wspinaczkowej. Pod okiem instruktorów i oczywiście z odpowiednią asekuracją zdobywaliśmy szczyty! Na koniec wróciliśmy do szkoły, gdzie był jeszcze czas na zabawy podwórkowe, grę w piłkę, robienie bransoletek z koralików i oczywiście pożegnalne prezenty i dyplomy.
To był cudowny czas pełen przygód i wielu atrakcji... a to wszystko w doborowym towarzystwie!
M.G.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33