Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Akcja - zamieńmy się miejscami

17 maja w Cieszynie odbyła się akcja zorganizowana przez studentki Animacji Społeczno Kulturalnej - "zamieńmy sie miejscami".

W akcji uczestniczyła młodzież z L.O.im.M.Kopernika, oraz każdy kto chciał choć na chwilę "zamienić się miejscem" i stać się osobą niepełnosprawną. Młodzi ludzie zostali wcieleni w role osób niepełnosprawnych i mieli do wykonania kilka zadań z tych pozornie banalnych i prostych; zakupy w pobliskim sklepie, wizyta w urzędzie, wypożyczenie ksiązki w bibliotece czy wysłanie pocztówki na poczcie. Bardzo szybko okazało się, że krawężnik czy mały schodek to dla wózka inwalidzkiego wyzwanie, chodzenie o kulach ogromny wysiłek, a spacer niewidząc - nawet pod rękę z zaufanym przyjacielem jest ogromnym przeżyciem.  Uświadomienie młodym ludziom obecności osób niepełnosprawnych wśród nas oraz trudności z którymi borykaja się na co dzień, było głównym celem tej akcji.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.