Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Boski Bal Przebierańców dla dzieci w Trójwsi!

W niedzielę 2 lutego wolontariusze z Fundacji Jest BOSKO! zorganizowali karnawałowy Boski Bal Przebierańców dla dzieci ... i nie tylko. Na zaproszenie wolontariuszy odpowiedziały całe rodziny, które w barwnych przebraniach przekroczyły próg sali balowej. Dzieciaki miały sporo radochy móc bawić się ze swoimi rodzicami czy dziadkami.
 
Już od wielu lat w Trójwsi organizowana jest jedyna taka impreza dla dzieci – Boski Bal Przebierańców, a inicjatorami tego wydarzenia są wolontariusze Fundacji Jest BOSKO! Odbywa się on zawsze w okolicy dnia 31 stycznia. A to dlatego, ponieważ wtedy wspomina się Świętego Jana Bosko- patrona dzieci i młodzieży, a także naszej Fundacji. Chcąc uczcić pamięć o księdzu Bosko, prekursorze pedagogiki radości, zaprosiliśmy do zabawy całe rodziny. W pięknych strojach księżniczek, wróżek, biedronek, kowbojów, rycerzy, piłkarzy i postaci z bajek bawiono się przy skocznej muzyce. Całość zabawy animowali wolontariusze Fundacji jest BOSKO, którzy nie chcąc odstawać od swoich podopiecznych, zatroszczyli się również o kolorowe przebrania. Dla około setki dzieci animowali oni zabawę taneczną, zabawy z kolorową chustą klanzy, tańce integracyjne i wiele zabaw, by każdy mógł poczuć karnawałowy klimat i wyszaleć się na parkiecie.
 
W chwilach przerwy od wesołej zabawy, dzieci mogły zaspokoić pragnienie i poczęstować się małym co nieco, by nabrać siły do dalszego balowania.
 
Miło nam, że w Boskim Balu wzięło udział wielu rodziców i dziadków, którzy zaangażowali się w zabawę i służyli pomocą tam gdzie była potrzeba. Dziękujemy Wam za Waszą obecność i zaufanie, którym nas obdarzyliście.
 
Boski Bal jest alternatywną formą spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodych animatorów, ale również pełni rolę inicjatywy integrującej środowisko. Podczas tego wesołego wydarzenia zintegrowały się dzieci z trzech sąsiednich miejscowości, a także rodzice z dziećmi. Jest to jeden z ważniejszych aspektów działań Fundacji w Trójwsi. Dlatego chcemy serdecznie podziękować wszystkim dzieciakom i ich rodzicom za wspaniałą zabawę, za przygotowanie ciekawych przebrań, za radosną atmosferę w jakim mogliśmy przeżyć wspólnie ten Bal.
 
Słowa podziękowania kierujemy także do dyrekcji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej za bezpłatne użyczenie pomieszczeń szkoły na potrzeby organizacji Balu.
 
Mamy nadzieję, że równie ochoczo odpowiecie na nasze kolejne inicjatywy.
 
Karina Czyż
Prezes Fundacji Jest BOSKO!
źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.