Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Cieszyn: udane EXPO w klubie zdrowia

Cieszyński klub zdrowia prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizował wystawę EXPO Zdrowie. 13 czerwca w gościnnych progach ośrodka kultury „Dom Narodowy”, gdzie na co dzień odbywają się zajęcia klubu, wolontariusze przebadali 100 osób.

– Chętni do udziału w programie ustawiali się w kolejkę już pół godziny przed otwarciem wystawy – relacjonuje 19-letni Dawid, wolontariusz, który pomagał na jednym ze stoisk. – Wielu z nich nawet już po wykonaniu badań nie opuszczało „Domu Narodowego”, ale nadal nam towarzyszyło, rozmawiając i zadając dodatkowe pytania.

W programie EXPO Zdrowie prezentowanych jest osiem zasad zdrowego stylu życia. Udzielanym informacjom towarzyszą podstawowe badania, takie jak mierzenie poziomu cukru, cholesterolu czy pomiar wydolności płuc. Uczestnicy mogą obliczyć swój wiek biologiczny i skorzystać z konsultacji lekarskiej.

– Na cieszyńskim EXPO obok lekarza neurologa obecny był także dietetyk i alergolog – mówi Iwona Deperas, kierownik Klubu Zdrowia w Cieszynie. – Wyświetlany był ponadto film nagrany w ramach ministerialnego programu Pamiętaj o sercu.

„Bardzo ciekawa i mądra propozycja profilaktyki”, zachwalali program uczestnicy. I trudno im się dziwić. EXPO Zdrowie to naprawdę łatwy, szybki i bezpłatny sposób na wykonanie wielu badań w jednym miejscu.

Wolontariusze ChSCh wierzą, że satysfakcja osób uczestniczących w projekcie przerodzi się w praktyczną troskę o zdrowie na co dzień. A pomocą w tym może być udział w bezpłatnych zajęciach Klubu Zdrowia w Cieszynie, do którego filia ChSCh zaprasza w każdy drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca o godz. 17.00.

Czytaj więcej o Expo Zdrowie: www.expozdrowie.chsch.pl

Złóż dar na działalność dobroczynną:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn
konto: 72 1240 1994 1111 0010 3054 5459

www.cieszyn.chsch.pl/pomoz

(aw)
 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.