Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Cieszyńska Jedynka i polsko - czeska współpraca

Na początku maja br. grupa uczniów i nauczycieli z cieszyńskiej Jedynki odwiedziła po raz pierwszy czeską szkołę w Ostrawie ZŠ Bohuminská. Po stronie czeskiej w spotkaniu uczestniczyła młodzież z ZŠ Bohuminská. dyrektor szkoły pani Lenka Matušková, pani wicedyrektor Martina Tvrdá, pani Milena Hlubkova (inicjatorka spotkania) oraz wicestarosta Ostrawy pan Vladymir Lycka. Stronę polską reprezentowali uczniowie Jedynki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie pan Dariusz Niemiec, pani Aleksandra Kowalczuk (inicjatorka spotkania), pan Marek Domajer i pan Paweł Burzawa.
Uczniowie zwiedzili ostrawską szkołę, rozegrali towarzyski mecz koszykówki i skosztowali smakołyków czeskiej kuchni. Po wspólnym obiedzie młodzież wzięła udział w jeszcze jednej zabawie, którą był quiz dotyczący ciekawostek o Polsce i Czechach. Uczniowie bawili się znakomicie, a na koniec spotkania wszyscy otrzymali upominki.

Nasi gospodarze bardzo się postarali, aby godnie przyjąć gości z Polski, których powitała również lokalna telewizja. Przygotowano gazetki tematyczne o naszym kraju, muzyczny występ i szereg innych atrakcji. Najważniejszym okazało się jednak nawiązanie przyjaźni pomiędzy obiema szkołami. Mamy nadzieję, że współpraca ta będzie kontynuowana i jesienią goście z Czech przyjadą do Cieszyna. Czekamy na to spotkanie!

Zespół ds. promocji SP 1 w Cieszynie

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.