Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Czy to bajka, czy nie bajka

Tegoroczny Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr1 w Cieszynie przebiegał pod patronatem rozmaitych baśni. Taka konwencja bardzo przypadła do gustu przedszkolakom, które pod opieką swoich rodziców przybyły do Jedynki, aby „zajrzeć do każdego kątka”.

Przyszłoroczni pierwszoklasiści mieli okazję zmierzyć się z różnymi zadaniami. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe, zagadki językowe, regionalny „escape room”, zabawy i gry oraz eksperymenty naukowe zorganizowane przez nauczycieli i uczniów dzielnie ich wspierających. W szkole zaroiło się od postaci baśniowych - wróżek, czarodziejek i czarownic, były też swojskie nocznice czy utopce oraz obowiązkowo - smok Tabaluga, którego część dzieci miała okazję spotkać w swoich przedszkolach.

Wizyta przebiegała w miłej atmosferze, zwłaszcza,że dla gości urządzono kawiarenkę z pysznym ciastem. W całej szkole podczas wizyty rozlegały się dźwięki znanych z kreskówek melodii w wykonaniu szkolnej saksofonistki Dominiki.

Małych gości powitał pan dyrektor Dariusz Niemiec, a pożegnała Baba Jaga, która pilnie strzegła domku z wafelków - smacznej pożegnalnej przekąski (każdy maluch mógł sobie oderwać wafel, z którego był zrobiony dach chatki).

Cała ekipa Jedynki dziękuje za przybycie do naszej przyjaznej zawsze otwartej szkoły i zaprasza do wstąpienia w szeregi jej uczniów.

 

Sp nr 1 w Cieszynie

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.