Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Dzień Chemika-Jubileusz 65 lat

W sobotę 8 czerwca br. w Domu Strażaka w Cieszynie-Boguszowicach świętowali na pikniku Cieszyńscy Chemicy. Okazja była zacna gdyż w tym roku mija 65 lat od utworzenia Oddziału Cieszyńskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem.

Data obchodów nie była przypadkowa. W pierwszą niedzielę czerwca przypada tradycyjny Dzień Chemika – święto branżowe wszystkich którzy pracują „w chemii” i mają z nią do czynienia.

W jubileuszowej uroczystości oprócz członków Cieszyńskiego Oddziału i sympatyków, uczestniczyli: Prezes Zarządu Głównego SITPChem w Warszawie – Jerzy Klimczak oraz goście z zaprzyjaźnionego Oddziału z Gliwic.

Oficjalną część rozpoczął Prezes Oddziału Jacek Nagórniewicz wspominając historię powstania Oddziału i honorując obecną na spotkaniu Członkinię Grupy Założycielskiej Wandę Klimek oraz składając życzenia wszystkim chemikom „ tym którzy żyją chemią, zajmują się chemią, odkrywają chemię, uczą się chemii i traktują chemię jak wspaniała przygodę”.

Po części oficjalnej, jak na piknik przystało, rozpoczęto świętowanie przy grillu, kołaczach, zimnych przekąskach i piwie. Nie zabrakło konkursu, m.in. ” kółko i krzyżyk” w czasie którego uczestnicy odpowiadali na wybrane pytania z chemii, techniki, geografii, muzyki, filmu. Zwycięzców obdarowano cennymi nagrodami.

Oprawę muzyczną zapewnił Darek Itner.

Okazji do wspomnień było bez liku, pogoda dopisała, humory też.  

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.