Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Gala Patriotyczna z wyróżnieniem dla ucznia Dawida Gruszki z Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie.

W piśtek 15 marca w  Częstochowie odbyła się wielka Gala Patriotyczna połączona z rozstrzygnięciem wojewódzkich konkursów organizowanych przez Jadwigę Wiśniewską. Europoseł Wiśniewska od 9 lat organizuje Konkurs „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” i od 15 lat Konkurs „Prawa i kłamstwo o Katyniu”. Łącznie w obu konkursach wzięło udział 6 276 uczniów. W tym roku do tej swoistej sztafety pokoleń dołączyło 651 uczniów z 216 szkół województwa śląskiego. Laureaci oraz ich opiekunowie otrzymali od Europoseł Wiśniewskiej zaproszenia na wyjazdy studyjne do Brukseli i inne atrakcyjne nagrody.

W Konkursie "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie" III miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła uczennica powiatu bielskiego - Justyna Kulig ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce. Natomiast III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymał Bartosz Piskorz z I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu, zaś wyróżnienie Dawid Gruszka z Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie.

Z kolei w konkursie "Prawda i kłamstwo o Katyniu" I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Dorota Nowak ze Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Stefana Wojtyłki w Starej Wsi, zaś wyróżnienie otrzymali Miłosz Wróbel z tej samej szkoły oraz Karol Hubka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Klicha w Wieprzu. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła praca Radosława Żenčucha z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu, a wyróżnienia trafiły do dwóch uczennic z tej samej szkoły Karoliny Prochot i Alicji Baron. W kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymała kolejna uczennica tej samej szkoły - Julia Rączka.

 

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.