Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Hala Jaworowa

Pilne i ważne❗ Mieszkańcy Brennej zaalarmowali nas o zniszczeniach na Hali Jaworowej i kolejnych planach inwestycyjnych na Kotarzu.

Tym razem zamiast inwestycji narciarskich planowana jest tam... masowa deweloperka („wysokiej klasy baza hotelowo-apartamentowa”). Powstać ma też nowe połączenie drogowe do Szczyrku, co jest niedopuszczalne z uwagi na całkowite przerwanie biegnącego przełączą Salmopolską korytarza migracyjnego takich zwierząt jak wilki i rysie.

❌ Mieszkańcy nie zgadzają się na dewastację Kotarza i zorganizowali już ogólnopolską petycję do władz gminy. Szokujące, że wójt Brennej zamiast kierować się interesem mieszkańców, realizuje plany biznesowe kolejnych bogatych przedsiębiorców (po Kotarz Agro jest nim Green Mountain Investments sp. z o.o.) i pod ich dyktando zmienia dokumenty planistyczne! Wcześniej o korzystne zmiany w studium i mpzp nie mogli się doprosić mieszkańcy.

Przypominamy wójtowi, że ma działać na korzyść i w porozumieniu z mieszkańcami a nie biznesu z Warszawy. Że ma chronić walory przyrodnicze Brennej, a nie dopuszczać do ich zawłaszczenia i zniszczenia.

Przeprowadzona wizja terenowa ujawniła prace ziemne na Hali Jaworowej i zniszczenia siedlisk przyrodniczych w ramach budowanej drogi.

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot nie zgadza się na dewastację Kotarza. Będziemy czynnie włączać się w działania mieszkańców oraz postępowania planistyczne, administracyjne i sądowe. Nie ma naszej zgody na zalanie Hali Jaworowej betonem, na masową wycinkę starych lasów (a to przewiduje uproszczony PUL dla Kotarza, obecnie w fazie konsultacji), na budowę drogi która znacząco ograniczy swobodne przemieszczanie się zwierząt pomiędzy Beskidem Małym i Lasami Pszczyńskimi a Beskidem Żywieckim.

✍️ Zachęcamy do podpisywania petycji mieszkańców. Link w komentarzu.

Bądźcie z nami. Udostępniajcie post i petycje, nagłaśniajcie sprawę. Będziemy Was informowali o sytuacji. 

https://www.petycjeonline.com/savehalajaworowa 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-13 07:28:06
xfactor: Dla wójta liczy się tylko kasa. Bo przecież trzeba dać szanse inwestorowi-te słowa ma chyba wykute na pamięć. A może wójt ma w tym jakiś udział finansowy-prywatny? Może ma coś obiecane, albo już nawet dostał w łapę? Głosu radnych nie chce słuchać-,,Bo przecież żaden kurwa radny nie będzie mi tu rządził''
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.