Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Inicjatywa młodzieży

SZTUKA NA WYNOS
Trójka cieszyńskich licealistów zainicjowała współpracę z domami opieki społecznej w Cieszynie w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii".
Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspiracja do aktywności społecznej. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie. Każdy finalista otrzymuje międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.
Katarzyna Machej i Abigail Skrobarczyk z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie oraz Maciej Piwocha z III Liceum Ogólnokształcącego ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie utworzyli projekt społeczny "Sztuka na wynos". Celem młodzieżowej inicjatywy były spotkania z osobami starszymi, którzy zamieszkują w naszym mieście. Beneficjentami projektu byli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "Betania", Domu Opieki "U Boromeuszek", Domu Spokojnej Starości oraz Powiatowego Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień", a także członkowie klubu seniora "Młodzi Duchem" przy COK Dom Narodowy w Cieszynie.
Do swojego przedsięwzięcia uczniowie zaprosili wokalistkę Panią Anielę Skrobarczyk z Rudy Śląskiej i poetkę naszego regionu Panią Krytynę Kurzycę.
Końcem stycznia odbyło się szereg spotkań licealistów z uczestnikami projektu. "Wszyscy bardzo dobrze się bawili przy śpiewie, słuchaniu wierszy i fraszek, a nawet wspólnym tańcu" - przyznaje Kasia, liderka projektu.
Przedsięwzięcie pozwoliło uczniom poznać etapy realizowania projektów społecznych w praktyce, a równocześnie realnie przyczyniło się do wzajemnego poznawania sztuki przez młode i starsze pokolenie.
Słodki poczęstunek zapewniła wszystkim Piekarnia-Cukiernia "Bethlehem".
Patronat honorowy nad projektem objął Starosta Cieszyński, a patronat medialny Głos Ziemi Cieszyńskiej.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-18 14:18:51
SzpiegZNadOlzy: Brawa dla młodzieży!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.