Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Internet dla seniora

Internet to nieodzowny element naszego współczesnego świata, który bezsprzecznie ułatwia nam życie. Dzięki niemu możemy zrobić zakupy, wysłać list, porozmawiać ze znajomymi, opłacić rachunki, ale również posłuchać ulubionej muzyki.

O wszystkich zaletach Internetu mogli przekonać się seniorzy, którzy wzięli udział już w II edycji kursu komputerowego „Internet dla seniora”, zorganizowanego przez Filię nr 3 Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Uczestnikami kursu było sześć osób z tzw. kategorii „55 plus”, którzy przez sześć tygodni poznawało tajniki komputera i Internetu. Mogli oni nauczyć się podstaw obsługi, takich jak włączenie komputera, używanie myszki, pisanie w edytorze tekstu, używanie konta mailowego oraz surfowanie po Internecie.

Uroczyste podsumowanie odbyło się 1 lipca 2011 r. w Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej przy ulicy Kamiennej 3c (wejście od strony ul. Polnej). Podczas spotkania kursanci odebrali zasłużone certyfikaty ukończenia kursu, składając przy tym obietnice częstych kontaktów mailowych oraz korzystania z zasobów bibliotecznych Filii.

Kolejny kurs „Internet dla seniora”, organizowany przez Filię nr 3, przewidziany jest na sierpień 2011 roku.

 

Ewelina Gołąb
Biblioteka Miejska w Cieszynie
Filia nr 3
źródło:
dodał: autor

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2011-07-05 12:00:01
gość: Świetna sprawa. Podziwiam, że w tym wieku chciało się uczestnikom jeszcze uczy, że wierzą w celowość nauki. Może za niedługo pośmigają na oxowym forum i w komentarzach:)
2011-07-05 19:30:59
gość: hmmm,a to dziwnie jakoś:)te osoby to chyba z przypadku:)bo jako stały bywalec filii nr 3,nigdy nie widziałem ich jako korzystających aktywnie czytelników:)))
2011-07-05 21:15:56
gość: HEJ!coco chanel-te osoby to nie z przypadku, tylko z osiedla,a w ogóle bylam widzialam,kurs ukończylam,jest to super sprawa,prowadząca tlumaczy rewelacyjnie, i tylko się cieszyć, że jest taka możliwość uczenia się.
2011-07-06 19:59:56
gość: super, cieszę się że starsze osoby się tego nie boją :) niejedni młodsi bronią się przed komputerem, a tu - proszę bardzo! :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.