Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

KLASY ÓSME SPTE W SĄDZIE

Tym razem uczniowie klas ósmych  Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego wraz z nauczycielem Wiedzy o Społeczeństwie, panem Błażejem Zabielskim, udali się do Sądu Rejonowego w Cieszynie, bo gdzie najlepiej uczyć się o Sądzie jak nie na miejscu.
Uczniowie zwiedzili budynek sądu wraz z jego zakamarkami oraz salą 114 , największą i najbardziej reprezentacyjną salą Sądu. Usłyszeli wiele szczegółów dotyczących historii i architektury obiektu.
Najważniejszą cześcią wizyty była jednak możliwość uczestniczenia w symulowanej rozprawie sądowej, okazja do wcielenia się w role sędziego, prokuratora, oskarżonego czy tez świadków. Niektórzy, doświadczyli jakie to uczucie zostać skazanym lub uniewinnionym.
Pani sędzia, Marta Jarząbek-Słobodzian, wtajemniczyła uczniów w tajniki zawodu sędziowskiego oraz adwokackiego. Przestrzegała także przed podejmowaniem złych decyzji oraz konsekwencji z nich płynących. Podała kilka przykładów, które pozostaną w pamięci dzieci, jako przestroga przed pójściem niewłaściwą ścieżką używek czy rozbojów.
Była to bardzo interesująca i pełna wyzwań i ciekawych informacji lekcja Wiedzy o Społeczeństwie.
 
Magdalena Gawlikowska
źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.