Kyokushin Cieszyn z siedmioma medalami na Grand Prix Beskidów

Kolejny znakomity start zanotowali zawodnicy Cieszyńskiego Kyokushin na VIII Międzynarodowym Grand Prix Beskidów, który odbył się w dniu 4 listopada 2023 roku w Wilkowicach z udziałem około 210 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy. Zawody odbywały się w pełnej formule kyokushin tzn. z dopuszczeniem wszystkich technik.
Cieszyński Klub wywalczył siedem medali: trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy.
Klub reprezentowało ośmiu zawodników: Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Kamila Kozłowska, Adam i Jan Malina.

Złoty medal zdobyli:
Maksymilian Wojtas – w kategorii kumite juniorów młodszych do 55kg, super efektowne walki w półfinale i finale. Półfinałowa walka wygrana przed czasem przez dwa skuteczne i bardzo widowiskowe kaiten-geri. Finał również wygrany przez kaiten-geri.
Adam Szydłowski – w kategorii kumite kadetów +40, półfinał wygrał przez waza-ri przez kopnięcie na głowę, natomiast finał nie został rozstrzygnięty ani w pierwszej rundzie ani w dogrywce. O zwycięstwie Adama zdecydowała waga, gdzie okazał się lżejszy o ponad 10kg. Dodatkowo Adam zdobył srebrny medal w kata.
Lena Santarius – w kategorii kumite młodziczek do 45kg. Półfinał wygrała przed czasem przez mocne uderzenia rąk, finał również przed czasem przez skuteczny low-kick.

Srebrny medal zdobyli:
Karolina Wachholz – w kategorii kumite kadetek do 40kg,
Kamila Kozłowska – w kategorii kumite kadetek +40kg.

Brązowy medal zdobył:
Adam Malina – w kategorii kumite młodzików do 45kg.

Organizatorem Grand Prix był Bielski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Shihan Sławomira Dubiela. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędzią był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem i opiekunem ekipy był Bogdan Kubica.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Dziękujemy rodzicom i kibicom za wsparcie i pomoc.
Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.
Następny planowany start to PUCHAR POLSKI, który odbędzie się w grudniu.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie.