Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Lena Santarius zdobywczynią Pucharu Polski

Rewelacyjnie wystartowała zawodniczka Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin Lena Santarius w XXXIX Pucharze Polski Kyokushin wygrywając Puchar Polski i złoty medal w kategorii młodziczek do 45kg. Pierwszą walkę wygrała przez decyzję sędziów, drugą przez wazari, a finał zakończyła w 40 sekund mocnym okrężnym kopnięciem na głowę a za chwilę niskim low-kickiem, który zakończył pojedynek. Jest to ogromny sukces Leny.
Z uwagi na to, że nie ma mistrzostw Polski w kategorii młodzików, Puchar Polski można by traktować w tej kategorii wiekowej jako nieoficjalne mistrzostwa Polski. Zatem Lena w swojej kategorii okazała się najlepsza w Polsce. Tym samym stała się kandydatką do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Wielkie gratulacje!
Bardzo dobrze spisali się również pozostali cieszyńscy zawodnicy startujący w Pucharze. Maksymilian Wojtas zdobył brązowy medal w kategorii juniorów młodszych do 60kg. Walkę ćwierćfinałową wygrał przez wyraźną przewagę. W półfinale po dogrywce sędziowie niejednogłośnie wskazali na zwycięstwo rywala.
Brązowy medal zdobył również Adam Malina w kategorii młodzików do 40kg. Po wygranych dwóch pojedynkach, w ćwierćfinale zaraz na początku starcia złamał rękę i chociaż dzielnie walczył do końca to jednak nie był w stanie wykazać już swojej przewagi nad rywalem i uległ mu przez decyzję sędziów. Kontuzja, którą odniósł uniemożliwiła mu więc rywalizację, chociaż miał realne szanse by również sięgnąć po najwyższe trofeum.
Wiktoria Urbanek zajęła ostatecznie w Pucharze Polski piąte miejsce.
Niestety Bibiannie Olszar nie udało się przebić do czołowej ósemki.
Puchar Polski odbył się 16 grudnia 2023 w Katowicach z udziałem 380 zawodników, reprezentujących 80 klubów sportowych z całej Polski. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak wiceprezes Polskiego Związku Karate. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędzią był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny.
Kierownikiem i opiekunem ekipy był Bogdan Kubica.
Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Prezydenta Katowic.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom ducha walki w tak wysokiej rangi zawodach. Dziękujemy rodzicom i kibicom za wsparcie, pomoc i doping.
Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.
Wszystkie chętne osoby zapraszamy na nasze treningi w Cieszynie po nowym roku.