Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo - Opole 22-23.03.2024

Stowarzyszenie Sportowe Dąb Dębowiec reprezentował Kacper Góralczyk w kategorii wagowej +100 kilogramów. Po ciężkich walkach, przyszedł czas na finał z bardzo trudnym rywalem.Podczas najważniejszego turnieju w kraju dla jego grupy wiekowej jedynie w finale po wyrównanej walce musiał uznać wyższość swojego rywala i ostatecznie zdobył srebrny medal.

Kacper Góralczyk został pierwszym w historii naszego klubu Vice Mistrzem Polski w kategorii wiekowej Junior.

Dodatkowo warto zaznaczyć że nasz zawodnik został również drużynowym Vice mistrzem Polski Juniorów

Kacper jako najlepszy junior w naszym województwie w najcięższej wadze został powołany przez Śląski związek Judo do reprezentowania naszego województwa na Turnieju drużynowym.

Kacper dołożył bardzo dużą "cegiełkę" do sukcesu w Turnieju drużynowym i wraz z całą reprezentacją województwa uplasowali się na drugim miejscu w kraju!

Kacper Góralczyk aktualnie jest najmłodszym z możliwych roczników startujących w grupie wiekowej Juniorów (2003-2006), mimo to Kacper zdobył już w tym roku Srebrny medal Pucharu Polski Juniorów w Rybniku, został Mistrzem Śląska Juniorów w Bytomiu oraz jest Vice mistrzem Polski Juniorów!

Ciężkie i systematyczne treningi wraz z trenerami Rysiek Kubica oraz Henryk Kubica przynoszą zamierzony efekt i otwierają coraz to większe możliwości i rozwój Kacpra.

Liczymy że tak poważne wyniki i wyrzeczenia naszego zawodnika w sporcie olimpijskim, doceni również Gmina Dębowiec - powiat cieszyński i jej włodarze.

Gratulujemy Kacprowi tak wysokiego wyniku i liczymy na dalsze sukcesy!