Najlepsze technikum w województwie jest w Wiśle

Dnia 10 stycznia 2018 r. delegacja uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczo-Hotelartskich w Wiśle wraz z dyrektor szkoły Beatą Iwaniuk wzięła udział jubileuszowej gali ogólnopolskiego XX Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy 2018", która odbyła się w budynku Politechniki Warszawskiej. Przedstawione zostały wyniki rankingów, dostępne również na portalu www.perspektywy.pl, wśród których znalazło się 300 najlepszych techników (z analizowanych 1743 szkół) oraz 500 najlepszych liceów (z analizowanych 2186 szkół) w Polsce na rok roku 2018. Pozycja w rankingu była zależna od wyników z ubiegłego roku 2017 w dziedzinie matur, olimpiad przedmiotowych oraz w przypadku techników - egzaminów zawodowych i kontaktów z przedsiębiorcami.

Technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle po raz kolejny obroniło tytuł "Złotej Szkoły", uplasowawszy się na bardzo wysokim 13 miejscu w skali kraju oraz zaszczytnym pierwszym miejscu w województwie śląskim. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2018 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Nagrody zostały wręczone w następujących kategoriach:

-Szkoły wypadające najlepiej w historii XX-lecia rankingu "Perspektyw"

-Najlepsze technikum i liceum w poszczególnych województwach

-10 najlepszych techników w Polsce

-15 najlepszych liceów w Polsce

-3 najlepsze licea w Warszawie.

Gospodarzem całego wydarzenia była Politechnika Warszawska pod okiem rektora Jana Szmidta. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: prezes fundacji edukacyjnej "Perspektywy" Waldemar Siwiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, przewodnicząca partii "Nowoczesna" Katarzyna Lubnauer, rektorzy wyższych uczelni z całej Polski, dyrektorzy OKE nazwani "Cichymi Bohaterami Polskiej Edukacji", szefowie komitetów olimpiad przedmiotowych oraz delegacje nagrodzonych szkół. Gala została urozmaicona występem Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który zaprezentował ludowe układy taneczne połączone ze śpiewem.

Andrzej Kowalczyk

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-17 11:57:36
gość: Gratulacje dla Wisły. I pytanie do Szybina w Cieszynie? Nie jest wam wstyd? Co rok gorzej, a spadek następuje w postępie geometrycznym. Może by tak zatrudnić w końcu porządnych nauczycieli do niektórych przedmiotów zamiast udawać, że wszystko jest OK? Kiedy ostatnio mieliście olimpijczyka z fizyki na przykład? A może ktoś doszedł chociaż do etapu wojewódzkiego?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją