Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Projekt ,,Co 6 nóg to nie 2" w Domu Narodowym

Dnia 08.03.2019r w Cieszyńskim Domu Narodowym odbyło się wydarzenie, na które przybyli uczniowie cieszyńskich szkół podstawowych i przedszkoli. Było to spotkanie w ramach projektu Co 6 nóg to nie 2” realizowanego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii”.

Zaproszone dzieci miały okazję wysłuchać trzech wykładów prowadzonych przez specjalistę weterynarza, wolontariuszkę Fundacji Lepszy świat” oraz tresera psów, którzy poprowadzili wykłady z pomocą swoich czworonożnych towarzyszy. Spotkanie miało na celu wzbogacenie wiedzy najmłodszych na temat zwierząt, opieki nad nimi oraz korzyści jakie człowiek czerpie z relacji ze zwierzęciem. Dzieci uświadomione zostały nie tylko o przyjemnościach związanych z posiadaniem pupila, ale również z licznymi obowiązkami.

Uczestnicy wydarzenia przybyli licznie (ponad 200 dzieci) wraz z opiekunami. W czasie wydarzenia ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt.Ja i mój przyjaciel zwierz”, w którym wzięło udział 65 dzieci. W spotkaniu wzięła również udział Pani Burmistrz Gabriela Staszkiewicz, która objęła honorowym patronatem projekt. Wręczyła ona nagrody liderom konkursu plastycznego w kategorii szkół podstawowych i pogratulowała młodym artystom odniesionych sukcesów.

Organizatorami wydarzenia byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Pomimo ich chęci i zaangażowania organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez pomocy lokalnych przedsiębiorców, którzy zgodzili się zostać sponsorami projektu. Firmy, dla których los zwierząt i sprawowanie właściwej opieka nad czworonogami nie są obojętne: Hurtownia Beskid Plus, Restauracja ,,Pod Królem Polskim”, firma Geomadex- usługi geodezyjne oraz firma Artex.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją